Bláznivá kolekce Kanye Westa | Maxidesign.cz

Bláznivá kolekce Kanye Westa 13.3.2015

Celebrity dnes vyvíjejí aktivity v různých odvětvích a ani módní branže není výjimkou. Proto příliš nepřekvapí, že se rapper Kanye West pustil do návrhářství a nejnověji přiložil ruku k dílu při vzniku kolekce oblečení a bot pro Adidas. Obojí je dech beroucí, ovšem zatímco boty v pozitivním smyslu, kolekcí šatů rapper spíše pobouřil.

Kanye West je světu známý především jako hudebník. V posledních letech se ale hojně angažuje i v módní branži, a to rovnou na nejvyšších příčkách. Na svém kontě má například spolupráci na módní kolekci bot značky Louis Vuitton. Nejnověji se pak pustil do spolupráce se značkou Adidas, pro kterou vytvořil model bot a kolekci oblečení.

Model bot nese název Yeezy Boost a jejich jedinečnost spočívá v kombinaci skvostného designu, pohodlné praktické konstrukce a jednoduchých materiálů. Díky populární technologii odpružení Adidas boost jsou Yeezy Boost mimořádně pohodlné a s ohledem na tvůrčí práci rappera Westa zase vysoce stylové, což je navíc v kombinaci s limitovanou výrobní edicí velkým lákadlem pro všechny módní gurmány.

Tenisky jsou sice minimalistické šedivé barvy, hravost a originalitu ale přinášejí linie a detaily v podobě pružného pásu přes nárt či bočního zipu kombinovaného s falešnými tkaničkami. Celkově jsou snadno kombinovatelné s různými outfity a jistě poslouží k mnoha neformálním příležitostem. Respektive, některým i k těm formálním. Kanye West se je totiž nebál vzít ani na prestižní udílení hudebních cen Grammy 2015. Každopádně deset dní od zahájení prodeje jsou již tyto boty vyprodány, takže v oficiálním prodeji je již nenajdete.

Spolu s botami ovšem rapper představil i kolekci oblečení, která nese název Yeezy Seasons 1. Ta přímo šokuje modely působícími polonahým, otrhaným a neupraveným dojmem. Najdete v ní outfity kombinující vytahané otrhané mikiny či bundy s tělovými legínami, oversized modely, tělové upnuté trikoty nebo modely připomínající hadry prožrané hlodavci. Všem outfitům jednoznačně vévodí minimalismus a suverénnost, se kterou se West nebojí prezentovat kolekci připomínající plejádu bezdomoveckých outfitů. Jak ale sám řekl, chtěl vytvořit kolekci, ve které by oblečení sloužilo k životu, ne naopak. West šel kolekcí oblečení jednoznačně proti proudu a nepochybně vzbudil pozornost, což je ostatně pro jeho osobu typické.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

Autor zprávy

Bc. Lucie Drahošová

Sdílej článek

Další články

Barevné deštníky

S blížícím se podzimem přibývá také deštivých dnů a proto by měl být každý na…

Móda - 11.9.2014

Dynamické duo Kosek a Gorman

Spojením sil současné americké malířky Kate Kosek a australských módních návrhářů z…

Móda - 4.9.2014

Ručně vyrobené potisky Noway

V dnešní záplavě módy a ze všech stran valících se vzorů, tvarů a barev je důležité zůstat…

Móda - 22.8.2014

Stylová psaníčka dvojice Tesler + Mendelovitch

Stylová kabelka je nezbytným doplňkem každé dámy. Takový styl, jaký ovšem nabízí psaníčka od…

Stylová kabelka je nezbytným doplňkem každé dámy. Takový styl, jaký ovšem nabízí psaníčka od dvojice Tesler a Mendelovitch, to je něco pro dámy s…

Móda - 6.12.2013