Designová restaurace Switch od Karima Rashida | Maxidesign.cz

Designová restaurace Switch od Karima Rashida 5.2.2011

Restaurace Switch, ležící v Dubaji ve Spojených arabských emirátech, je prací celosvětově uznávaného designéra Karima Rashida. Její prostor je uspořádaný podél rozvlněných zdí, které průběžně po celé své délce...

Restaurace Switch, ležící v Dubaji ve Spojených arabských emirátech, je prací celosvětově uznávaného designéra Karima Rashida. Její prostor je uspořádaný podél rozvlněných zdí, které průběžně po celé své délce mění barvu. Strop je pokryt podsvícenými arabskými nápisy, dekor stěn byl inspirován arabským znakem S, přetočeným na bok. Znak S byl zvolen zcela záměrně, autor si pohrál s názvem restaurace. Jedním z významů předpony S je i „který", v angličtině „which", což koresponduje s názvem restaurace „Switch". Switch je zároveň výraz pro změnu, transformaci, což vystihuje pojetí prostoru, který se kontinuálně mění.

Karim Rashid chtěl vytvořit prostor, který by na člověka silně zapůsobil. Prostor tvořící symetrické a rovnovážné prostředí, které by ho kompletně obteklo a pohltilo. Jeho vizí byly rozvlněné stěny, obalujících se kolem celého interiéru, které vytváří velmi zajímavou hru světla a stínu a evokují písečné duny na poušti.

Karim Rashid je zřejmě nejproduktivnějším designérem své generace. Na kontě má už kolem 3000 návrhů čítajících módu, nábytek, interiéry i osvětlení, obdržel 300 ocenění a jeho práce můžeme nalézt až v 35 zemích celého světa. Narozený v roce 1960 v Egyptě, studoval v Kanadě a Itálii a dnes vede své vlastní studio v New Yorku. Jeho práce můžeme nalézt ve 14 stálých expozicích světových galerií a muzeí. Karim Rashid působil také 10 let jako profesor průmyslového designu, dnes hostuje a přednáší na různých světových universitách.

Zdroj: dezeen.com, karimrashid.com

Autor zprávy

dagmar

Sdílej článek

Další články

Neprakticky řešený byt proměnila kostka

Belgické architektonické studio AUXAU představilo poutavou rekonstrukci bruselského bytu.  Původní byt s …

Interiér - 28.1.2015

Studi OxL proměnilo rozpadlou dílnu v luxusní loft s garáží

Studi OxL proměnilo rozpadlou dílnu v luxusní loft s garáží Rotterdamská architektonická firma OxL…

Interiér - 22.1.2015

Torontské kanceláře Shopify hýří hravostí

Zábavné a kreativní pracovní prostředí se v současnosti stálá velkým trendem, a u…

Interiér - 13.1.2015

Mexická restaurace v novém kabátu

O popularitě mexického jídla není sporu, obzvlášť když je čerstvé a rychle připravené a to si dobře…

Interiér - 18.9.2014