Dům Park and House propojuje bydlení a přírodu | Maxidesign.cz

Dům Park and House propojuje bydlení a přírodu 17.3.2015

Pro Japonce je typické, že přistupují zodpovědně k zušlechťování svého okolí. Není proto divu, že Japonská architektura i zahrady jsou celosvětově obdivovány  - pro svou upravenost, kreativitu a sofistikovanost. A to platí jak pro stavby historické, tak i ty moderní. Jako je například rodinný dům Park and House stojící na japonském ostrově Honšú. Autorem návrhu domu je Tsuyoshi Kawata z architektonického studia Tonoma, a kouzlo jeho díla spočívá v kreativitě linií zdí a také propojenosti domu s blízkým malebným parčíkem.

Rodinný dům Park and House přináší mix zaoblených a rovných zdí, kdy zaoblené tvary navazují na organičnost přírody, jež je domu na dosah ruky. Zároveň architekti využili množství rozměrných oken zajišťujících vizuální propojenost s exteriérovou zelení a hojně využili také přírodní dřevo, včetně zachované textury a barvy dřeva na podlahách, příčkách a trámech. Smyslem využití těchto prvků je přiblížit se přírodě a dát jí možnost vstoupit do života obyvatel domu. Velkou výhodou je přitom přítomnost půvabného parku se zelení v přímém sousedství zadní části domu.

Zároveň ale architekt využil množství moderních a prvků, jako například druhou dominující barvu – bílou, která je minimalistická, uklidňující, dodává domu pocit prostornosti i vzdušnosti a zároveň poutavě kontrastuje se zelení obklopující zadní část domu. Klasické pak zůstaly především některé vnější linie domu, a to s cílem zachovat ráz ulice, v níž je tento dům zasazen jakožto jeden z řadových domů. 

Mezi nejpoutavější prvky stavby patří zmíněné zaoblené zdi, ale také stropy a podlahy. V domě naleznete například několik zaoblených pódií, která vizuálně oddělují jednotlivé místnosti, ale také vertikální stěny obloukových tvarů, které chtě nechtě poutají pohled z interiéru i exteriéru. Zaoblené linie pak nechybí ani v interiérovém vybavení, zejména v nábytku, kdy například jídelna disponuje výrazným oválným stolem i židlemi se zaoblenými opěradly.

Celé architektonické i designové řešení domu Park and house působí velmi lehce, minimalisticky a přirozeně, přitom ale zároveň pohled jakýmkoliv směrem bere dech a poutá pozornost. Jedním slovem - nádhera.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

Autor zprávy

Bc. Lucie Drahošová

Sdílej článek

Další články

Kostel mizí před očima, vyšší moc v tom však není!

Dovedete si představit třicetitunovou ocelovou stavbu, která je téměř neviditelná? Architekti z belgického studia…

Architektura - 3.8.2015

Pavilon v Borden Parku ve dne splývá a v noci září

Za slunečného letního dne není mnoho příjemnějších věcí, než je posezení v parku mezi…

Architektura - 28.4.2015

K rozšíření domu stylově posloužil vagon

Prostor bývá problémem celé řady nemovitostí. Když se nastěhujete, připadá vám byt či dům obrovsk…

Architektura - 17.3.2015

Kavárna Fii Fun kombinuje hravost a přírodu

Pro některé je kavárna místem konzumace kávy, pro jiné místem společenského života, setkáv…

Architektura - 12.3.2015