Heijmans vyvinula stylové nájemní domky | Maxidesign.cz

Heijmans vyvinula stylové nájemní domky 16.2.2015

Heijmans vyvinula stylové nájemní domky

Útulné bydlení je snem každého z nás, bohužel po promoci s nástupním platem si jej může málokdo dovolit – a to nejen u nás, ale třeba i v Nizozemsku. Zde ale pomocnou ruku podali rafinovaní developeři, kteří vyvinuli levné prefabrikované dřevěné domky, jež lze navíc bez potíží stěhovat a měnit tak bydliště dle potřeby. Zároveň je celá myšlenka řešením pro řadu nevyužitých parcel v centrech velkých nizozemských měst, které čekají na své využití měsíce i roky. Po tu dobu by totiž mohly posloužit právě jako prostor pro nájemní dřevěné mobilní bydlení.

Nizozemská konstrukční společnost Heijmans vyvinula prefabrikované domky určené především pro mladé absolventy, jejichž počáteční pracovní příjem není dostatečně vysoký na to, aby si mohli dovolit vysoký nájem ve velkých městech, ale zároveň již nedosahují na dotované sociální bydlení. Prefabrikované domky mohou být přivezeny a instalovány na jakékoliv místo během čtyřiadvaceti hodin a nabízejí tak zajímavou možnost nájemního bydlení na neobývaných pozemcích, a to dokonce i na těch, které jsou volné třeba i jen na pár měsíců. Konstrukce stavby totiž umožňuje přesun kdykoliv kamkoliv, a tak není problém se stěhovat se svým domem napříč městem sem a tam.

Prefabrikované domky jsou vyrobeny ze dřeva a tvoří je dvě samostatná patra, která se stěhují jednotlivě. Dolní patro je klasický kvádr, horní je pak kvádr s asymetrickou střechou. Čelní úzké straně dominují rozměrná okna, boční stěny jsou bez oken.

Pokud jde o vnitřek domu, celému interiéru dominuje světlé dřevo, které pokrývá podlahy, stěny i strop. Vybavení pak kompletně zajistila IKEA. Dolní patro je řešeno jako obývák s propojenou jídelnou, částečně oddělenou kuchyní, a také koupelnou a toaletou. Nahoře je pak ložnice s integrovanou pracovnou. Součástí je přitom i přední terasa.

Podle developerů jsou domky určeny pro jednu osobu, čemuž odpovídá pravděpodobně i název Heijmans ONE, mladý pár by ale v dřevostavbě jistě pohodlné bydlení také našel.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

Autor zprávy

Bc. Lucie Drahošová

Sdílej článek

Další články

Kostel mizí před očima, vyšší moc v tom však není!

Dovedete si představit třicetitunovou ocelovou stavbu, která je téměř neviditelná? Architekti z belgického studia…

Architektura - 3.8.2015

Pavilon v Borden Parku ve dne splývá a v noci září

Za slunečného letního dne není mnoho příjemnějších věcí, než je posezení v parku mezi…

Architektura - 28.4.2015

K rozšíření domu stylově posloužil vagon

Prostor bývá problémem celé řady nemovitostí. Když se nastěhujete, připadá vám byt či dům obrovsk…

Architektura - 17.3.2015

Dům Park and House propojuje bydlení a přírodu

Pro Japonce je typické, že přistupují zodpovědně k zušlechťování svého okolí. Není proto…

Architektura - 17.3.2015