Helena Mertlová a její svět plný módy | Maxidesign.cz

Helena Mertlová a její svět plný módy 14.11.2010

Helena Mertlová je známá krásnou a hlavně extravagantní módou. Pro milovnice módy jsou jistě známé její svatební šaty, které vypadají jako pro princeznu...

Helena Mertlová je známá krásnou a hlavně extravagantní módou. Pro milovnice módy jsou jistě známé její svatební šaty, které vypadají jako pro princeznu. Která z nás by se tedy nechtěla vdávat v romantických a něžných šatech? Já myslím, že téměř všechny chtějí, ale i pro ty z vás, pro které nejsou svatební šaty úplně to pravé, má Helena krásné večerní róby. Přinejmenším se jimi můžete nechat inspirovat a podobné si nechat ušít.

A jak se vlastně H. Mertlová stala návrhářkou? Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Praze na Žižkově-obor řezbářství. Tomuto oboru se pár let věnovala, ale později při mateřské se z nudy zúčastnila Fashion show v Bratislavě, kde zazářila. A tak její kariéra návrhářky začala. Inspirací pro její práci jsou jí zahraniční módní časopisy a především tvorba anglické návrhářky Vivien Westwood. Pokud jste znalci tvorby Heleny Mertlové, tak vám jistě neušlo, že jejími nejoblíbenějšími a nejpoužívanějšími barvami jsou černá, bílá, červená.

V současné době obléká mnoho českých celebrit. Například Helenu Vondráčkovou, Halinu Pawlowskou, Taťánu Kuchařovou, Aňu Geislerovou. Její modely se objevily na přehlídkách např. v Bostonu a New Yorku. Spíše ale můžete vidět její módní kreace na fotkách, nechává je fotit třeba Robertem Tichým, Annou Kovačič a Lucií Robinson.

foto a zdroj : helenamertlova.cz

Autor zprávy

admin

Sdílej článek

Další články

Bláznivá kolekce Kanye Westa

Celebrity dnes vyvíjejí aktivity v různých odvětvích a ani módní branže není výjimkou.…

Móda - 13.3.2015

Barevné deštníky

S blížícím se podzimem přibývá také deštivých dnů a proto by měl být každý na…

Móda - 11.9.2014

Dynamické duo Kosek a Gorman

Spojením sil současné americké malířky Kate Kosek a australských módních návrhářů z…

Móda - 4.9.2014

Ručně vyrobené potisky Noway

V dnešní záplavě módy a ze všech stran valících se vzorů, tvarů a barev je důležité zůstat…

Móda - 22.8.2014