Kavárna Fii Fun kombinuje hravost a přírodu | Maxidesign.cz

Kavárna Fii Fun kombinuje hravost a přírodu 12.3.2015

Pro některé je kavárna místem konzumace kávy, pro jiné místem společenského života, setkávání, relaxace, ale třeba i hraní a zábavy. Pokud patříte do druhé skupiny, pak jednoznačně oceníte kreativitu a hravost kavárny Fii Fun House v Buenos Aires, která vás připomíná kus nefalšované přírody plné asymetričnosti, naturálních tónů, dřevěných prvků i hravých houpaček.

Kavárna Fii Fun House, za jejímž novým designem stojí Íris Cantante, je určená dospělým i dětem. Z toho důvodu šla stranou veškerá formalita a preciznost a naopak provedení dominuje asymetričnost, kreativita a hravost.

V rámci prostorově dominantních prvků design zahrnuje oddělené zóny ukryté v dřevěných ohrazených přístřešcích umístěných v řadě za sebou přímo u výlohy. Tyto různě rozměrné přístřešky fungují jako funkční oddělené boxy, ale zároveň jsou hravé a netradiční. Najít v nich můžete jídelní stůl obklopený šesticí houpaček namísto židlí, herní koutek s klasickým „áčkovým“ stanem a hračkami pro zábavu nejmenších dětí i klasické posezení se stolem a lavicemi.

Pokud jde o vybavení kavárny, k sezení slouží dřevěná zavěšená křesla i závěsné lavice, látkové houpačky připomínající ptačí hnízda, ale i několik klasických židlí.

Celému interiéru dominuje přírodní uklidňující světlá béžová, kterou najdete na gigantických dlažebních kostkách, nábytku, přístřešcích, některých stěnách i dekorativních doplňcích jako jsou oddělovací mezistěny či minimalistické lustry. Co se týče oddělovací stěn, ty připomínají nízký dřevěný laťkový plot, který je navíc doplněn o květináče s živými rostlinami, jež ještě více evokují pocit pobytu venku, na zahradě či v přírodě.

Prodejní pult a prostor pro přípravu kávy je pak rovněž umístěn v přístřešku, tentokrát ovšem vytvořeném pouze z kovové tyčové konstrukce, s ohledem na zachování přehlednosti a otevřenosti prostoru.

Kromě přízemí pak kavárna nabízí i prostory v prvním patře, a to pro účely soukromých akcí. Tyto jsou realizovány v podobném stylu, ovšem s umírněnější volbou vybavení, kdy jsou již omezeny hravé prvky.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

 

Autor zprávy

Bc. Lucie Drahošová

Sdílej článek

Další články

Kostel mizí před očima, vyšší moc v tom však není!

Dovedete si představit třicetitunovou ocelovou stavbu, která je téměř neviditelná? Architekti z belgického studia…

Architektura - 3.8.2015

Pavilon v Borden Parku ve dne splývá a v noci září

Za slunečného letního dne není mnoho příjemnějších věcí, než je posezení v parku mezi…

Architektura - 28.4.2015

K rozšíření domu stylově posloužil vagon

Prostor bývá problémem celé řady nemovitostí. Když se nastěhujete, připadá vám byt či dům obrovsk…

Architektura - 17.3.2015

Dům Park and House propojuje bydlení a přírodu

Pro Japonce je typické, že přistupují zodpovědně k zušlechťování svého okolí. Není proto…

Architektura - 17.3.2015