Maledivský ráj W Retreat & Spa | Maxidesign.cz

Maledivský ráj W Retreat & Spa 6.8.2014

Plánujete právě dovolenou snů, ale zatím jste nenašli ideální cíl? Možná by Vás mohl nadchnout luxusní komplex W Retreat & Spa na Maledivách, který vás dostane až mimo realitu. Pohádkový na pohled, a ještě pohádkovější pokud jde o možnosti relaxace, odpočinku, zábavy i romantiky – takový je resort W Retreat & Spa, rozprostírající se nad mořskou hladinou poblíž jednoho z maledivských ostrůvků North Ari Atoll.

Maledivy jsou okouzlující samy o sobě. Tvoří je 19 větších korálových atolů a dalších téměř 1200 drobných ostrovů, z nichž jen šestina je obydlena. Zajímavostí také je, že jediné místo v této zemi neleží ve vyšší nadmořské výšce, než je 2,5 metru. Tyto exotické parametry zemi proměnily v oblíbenou turistickou destinaci, a to zejména pro movitější klientelu, která si zde užívá volný čas v luxusních resortech a unikátních hotelích.

Jedním z nich je i resort W Retreat & Spa, který je ideálním místem pro romantiku ve dvojici. Design hotelu je v tradičním ostrovním stylu - jednotlivé pokoje jsou reprezentovány samostatnými kruhovými chatkami se střechami z palmových listů. Co je ale zajímavější, každá z nich stojí na masivních kůlech zaklíněných v mořském dně, přičemž stavba jakoby volně trčí nad hladinu oceánu, bez pevniny v dosahu. S nedalekým ostrovem chatky spojuje síť dřevěných mol připomínající tvarem žilkování listu. Přímo z ostrova vede hlavní středové molo, od něj se pak odvíjí zhruba dvacítka odboček po obou stranách, z nichž většina je ještě dále větvena. Výsledkem je síť samostatných ubytovacích jednotek s dostatkem soukromí a zároveň s okouzlující luxusní atmosférou pobytu uprostřed oceánu, s hladinou moře doslova na dosah ruky. 

Co se týče designu, každá z jednotlivých chatek je kruhová s kopulovitou střechou, přičemž vstup je vždy rovnou do rozměrné ložnice s vysokým stropem. O luxusu napovídá jak konstrukce stavby, kde nechybí například rozměrná okna nebo venkovní terasa s altánkem, ale také vybavení v podobě rozměrných závěsů, komfortního venkovního nábytku, luxusního interiérového nábytku i doplňků. Nejluxusněji působí venkovní terasa s přístupem do moře, která zahrnuje rozměrnou zasklenou část s posezením v půlkruhové pohovce a část otevřenou, s kulatou postelí i klasickými polstrovanými lehátky, ale především také privátním bazénem nebo soukromým barbecue vybavením.

Pokud jde o barvy, dominuje bílá a hnědá, reprezentovaná hojně dřevem zastoupeným v prvcích konstrukce stavby i v nábytku. Design je spíše přírodní, nadčasový, s akcentem na útulnost a svěžest.

Zdroj a foto: http://www.aluxurytravelblog.com

Autor zprávy

Bc. Lucie Drahošová

Sdílej článek

Další články

Katikies hotel bílého luxusu

Obyčejný hotel je ten, ve kterém můžete v noci složit hlavu a přes den kufry. Úžasný hotel je pak ten, ve kter…

Travel - 31.7.2014

Pohádková podmořská restaurace Ithaa

Maledivy patří mezi jedny z nejluxusnějších turistických destinací. Není proto divu, že se zdej&scaron…

Travel - 11.7.2014

Útěk do ráje na Maledivách

Exkluzivní resort Dusit Thani veme dech všem požitkářům a dovolenkových nadšencům, kteří jej na…

Exkluzivní resort Dusit Thani veme dech všem požitkářům a dovolenkových nadšencům, kteří jej na ostrově Mudhdhoo navštíví. Obklopený bílými písečnými…

Travel - 26.1.2014

Mauricius je domovem špičkových hotelů

Hotelová zařízení v dnešní době mezi sebou soupeří ve službách, vybavení, ale i vzhledu a luxusu!…

Hotelová zařízení v dnešní době mezi sebou soupeří ve službách, vybavení, ale i vzhledu a luxusu! Designérská a architektonická studia musí být tedy…

Travel - 16.3.2012