Netradiční kavárna Home Cafés | Maxidesign.cz

Netradiční kavárna Home Cafés 9.9.2014

Toto kouzelné místo vytvořil architekt Penda uprostřed Pekingu jako oázu klidu a pohody v centru rušného města. Zatím jsou kavárny tohoto typu pouze dvě a to v Pekingu a Tianjin, ale do budoucna je v plánu vytvořit celou síť těchto kaváren po celé Číně. Všechny kavárny nebudou úplně stejné, ale koncept bude velmi podobný, hlavním cílem je nabídnout lidem žijícím a pracujícím ve městech se silně znečištěným ovzduším, aby měli možnost relaxovat a nadechnout se čistého vzduchu.

Největší dominantou kavárny a tím co každého na první pohled hned zaujme je konstrukce z ocelových tyčí rozdělující prostor na menší části dodávající hostům více soukromí. Jednotlivé ocelové tyče dříve použité na stavbě opět našly své uplatnění, nyní jsou natřené na černo a vzájemným propojením tvoří mřížku sloužící jako police s velkým úložným prostorem. Tento prostor byl nápaditě využit naaranžováním dřevěných boxů na knihy a rostliny či pro osvětlení. Velkou výhodou je flexibilita jednotlivých boxů, kdy lze sestava měnit jak člověka napadne. Navíc lze konstrukce využít i jako opora pro plazící se rostliny. Velké množství zeleně a knihy kam se podíváte vytváří takřka domáckou atmosféru. Každý detail v kavárně má především působit na všechny lidské smysl, od použití různých materiálů jako je hrubá omítka či kůže a dřevo přes různorodé vůně až po uspokojení chuťových buněk.

Zejména díky rostlinám je kavárna Home Cafés místem, kam se budou zákazníci rádi vracet, směsice aroma z bylinek a kávy a příjemné prostředí dodává místu kouzelnou atmosféru při které zapomenete na všední starosti a necháte se unést zdejší náladou.

Zdroj: www.archdaily.com

Autor zprávy

Bc. Jana Štýbnarová

Sdílej článek

Další články

Neprakticky řešený byt proměnila kostka

Belgické architektonické studio AUXAU představilo poutavou rekonstrukci bruselského bytu.  Původní byt s …

Interiér - 28.1.2015

Studi OxL proměnilo rozpadlou dílnu v luxusní loft s garáží

Studi OxL proměnilo rozpadlou dílnu v luxusní loft s garáží Rotterdamská architektonická firma OxL…

Interiér - 22.1.2015

Torontské kanceláře Shopify hýří hravostí

Zábavné a kreativní pracovní prostředí se v současnosti stálá velkým trendem, a u…

Interiér - 13.1.2015

Mexická restaurace v novém kabátu

O popularitě mexického jídla není sporu, obzvlášť když je čerstvé a rychle připravené a to si dobře…

Interiér - 18.9.2014