Pohádková podmořská restaurace Ithaa | Maxidesign.cz

Pohádková podmořská restaurace Ithaa 11.7.2014

Maledivy patří mezi jedny z nejluxusnějších turistických destinací. Není proto divu, že se zdejší hotely a restaurace předhánějí v kreativitě a jedinečnosti nabídky – ať už jde o design, šíři nabízených služeb, nebo jejich kvalitu. Luxusních restaurací a hotelů zde nejdete víc než dost, ovšem jedna nad ostatními vysoko vyčnívá – unikátní podmořská restaurace Ithaa, která nabízí nejen ty nejvybranější lahůdky, ale i neopakovatelný pohled na podmořský život přes prosklené stěny a strop podvodní restaurace.

Autorem návrhu i samotné realizace podmořské restaurace je novozélandská designérská společnost M.J. Murphy Ltd, která se specializuje právě na rozměrná vodní díla. Zajímavostí je, že restaurace (tedy její prosklená oblouková konstrukce) byla vyrobena v Singapuru a posléze vcelku, tedy v jediném kusu o váze 275 tun, byla transportována lodí na Maledivy.  Zde pak byla již jen spuštěna a usazena do písku v hloubce 5 metrů pod hladinou moře.

Restaurace protáhlého tvaru má klasickou plnou podlahu v dřevěném designu a nad ní se obloukovitě rozpínají skleněné stěny se stropem. Restaurace tak mírně může připomínat tunel, ovšem výhled na nekonečné moře vyvolává pocit volnosti a lehkosti.

Unikátní podmořská restaurace Ithaa se nachází konkrétně v resortu Conrad Maldives, který je tvořen dvěma ostrovy spojenými 500 metrů dlouhým mostem. Resort je skvělým místem především pro dvojice, které zde zažijí mnoho romantiky i luxusu. Designová restaurace Ithaa je taktéž primárně přizpůsobena párům, kterým nabízí posezení u pouhých sedmi stolů pro dva. Ty se nacházejí na obou stranách pomyslného tunelu, a zákazníci se o jejich rezervaci mohou doslova přetrhnout – zejména pokud jde o večeře.

Designově interiér a vybavení restaurace příliš vyzývavé není, tmavší dřevěnou podlahu doplňují jednoduché stoly ve stejné barvě a polstrovaná křesla s bílým čalouněním. Interiéru ale jednoznačně dominuje modravé moře, které doslova obklopuje celý prostor. Kromě samotné vody jsou ale samozřejmě k vidění i nejrozličnější ryby a mořští živočichové, kteří jsou skvělým zpestřením gastronomického zážitku.

Zdroj a foto: http://www.travelplusstyle.com/magazine/dine-at-the-phenomenal-ithaa-underwater-restaurant

Autor zprávy

Bc. Lucie Drahošová

Sdílej článek

Další články

Maledivský ráj W Retreat & Spa

Plánujete právě dovolenou snů, ale zatím jste nenašli ideální cíl? Možná by Vás mohl…

Travel - 6.8.2014

Katikies hotel bílého luxusu

Obyčejný hotel je ten, ve kterém můžete v noci složit hlavu a přes den kufry. Úžasný hotel je pak ten, ve kter…

Travel - 31.7.2014

Útěk do ráje na Maledivách

Exkluzivní resort Dusit Thani veme dech všem požitkářům a dovolenkových nadšencům, kteří jej na…

Exkluzivní resort Dusit Thani veme dech všem požitkářům a dovolenkových nadšencům, kteří jej na ostrově Mudhdhoo navštíví. Obklopený bílými písečnými…

Travel - 26.1.2014

Mauricius je domovem špičkových hotelů

Hotelová zařízení v dnešní době mezi sebou soupeří ve službách, vybavení, ale i vzhledu a luxusu!…

Hotelová zařízení v dnešní době mezi sebou soupeří ve službách, vybavení, ale i vzhledu a luxusu! Designérská a architektonická studia musí být tedy…

Travel - 16.3.2012