Prosklený dům Hiroshima Hut | Maxidesign.cz

Prosklený dům Hiroshima Hut 3.2.2015

Milujete pohledy do přírody a nejraději byste si jich užívali i při posezení v obýváku nebo kuchyni? Stejné přání měl i majitel nové stavby Hiroshima Hut, která je dokola tvořena obrovskými skleněnými tabulemi a navíc má i průhledné interiérové příčky, díky kterým se můžete dívat dokonce i skrz celý dům. Na první pohled se zdá, jako by architekti vytvořili dům jen ze skla. To je ale omyl.

Za stavbou Hiroshima Hut stojí japonské studio Suppose Design Office, při realizaci však architekti vycházeli především z požadavků majitele. Ten toužil po domě k bydlení, který by umožnoval co nejbližší propojení s okolní divokou přírodou. Výsledkem je dům čtvercového půdorysu, který díky rozměrným oknům umožňuje nezastíněný výhled na okolí z jakéhokoliv místa v domě. Tedy, alespoň v určité úrovni.

Z venku dům Hiroshima Hut vypadá, jako by byl celý pouze ze skla. Jedná se ale částečně o optický klam. Dům s rozlohou 80 metrů čtverečních má klasické betonové stěny, které jsou ale zasypány z venku drobnými kameny až do výšky rozměrných oken, která pak jako jediná jdou vidět. Proto celá stavba vypadá, jako by byla pouze skleněná a stála na kamenném náspu. Pro umocnění tohoto efektu jsou navíc některé obytné prostory umístěné na vyvýšených pódiích v úrovni spodní hrany oken, společně se vstupními dveřmi.

Kuchyně je umístěna do specifické meziúrovně, kde okna začínají v klasické výšce okolo jednoho metru od podlahy a sahají až k vysokému stropu. Díky tomu máte i při přípravě jídla neopakovatelný výhled, ale zároveň spodní část kuchyňské linky neokukují zvídaví sousedé.

Další místnosti, které již vyžadují určitou míru soukromí, jsou pak umístěny v suterénu pod úrovní oken a disponují již klasickým řešením neprůhledných stěn. Naopak příčky v úrovni oken jsou pouze symbolické, vytvořené z kovového pletiva. Díky tomuto řešení si můžete sednout do křesla na některém z pódií a sledovat například divokou zvěř dovádějící kdekoliv okolo domu. Jediné, co by vám mohlo překážet, jsou dřevěné obložky dveří, které v kupě skleněných tabulí pomáhají najít vstup do domu.

Posledním neopomenutelným zajímavým prvkem je pak střecha domu, která výrazně přesahuje obvodový plášť domu a díky speciálnímu tvarování vypadá, jako by byla maximálně tenoučká.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

Autor zprávy

Bc. Lucie Drahošová

Sdílej článek

Další články

Kostel mizí před očima, vyšší moc v tom však není!

Dovedete si představit třicetitunovou ocelovou stavbu, která je téměř neviditelná? Architekti z belgického studia…

Architektura - 3.8.2015

Pavilon v Borden Parku ve dne splývá a v noci září

Za slunečného letního dne není mnoho příjemnějších věcí, než je posezení v parku mezi…

Architektura - 28.4.2015

K rozšíření domu stylově posloužil vagon

Prostor bývá problémem celé řady nemovitostí. Když se nastěhujete, připadá vám byt či dům obrovsk…

Architektura - 17.3.2015

Dům Park and House propojuje bydlení a přírodu

Pro Japonce je typické, že přistupují zodpovědně k zušlechťování svého okolí. Není proto…

Architektura - 17.3.2015