Restaurace Steirereck má po renovaci fasádu plnou zrcadel | Maxidesign.cz

Restaurace Steirereck má po renovaci fasádu plnou zrcadel 30.1.2015

Restaurace Steirereck má po renovaci fasádu plnou zrcadel

Proslulá vídeňská restaurace Steirereck, stojící uprostřed jednoho z nejhezčích náměstí rakouské metropole, prošla před nedávnem odvážnou rekonstrukcí, během níž se klasická budova proměnila v moderní stavbu. Steirereck v novém kabátě nabízí nejen současnější interiér, ale i přístavek v ultramoderním stylu, s fasádou tvořenou zrcadlovým kovem a přírodou na dosah ruky.

Autorem návrhu rekonstrukce restaurace je firma PPAG Architects, která dokonce vše promyslela tak, aby veškeré práce mohly probíhat i za chodu restaurace. Rekonstrukce restaurace přitom zahrnula modernizaci interiérů stávajících prostor i přístavek nové části budovy směrem do přilehlého parku. Tento přístavek architekti oblékli do lesklého kovu, takže se ve stěnách budovy můžete prohlížet jako v zrcadle. Rozměrná okna pak z venku tvoří zrcadla, která však lze vysouvat nahoru do výšky a otevírat tak prostor do přírody krásného parku. Vše působí sofistikovaně a elegantně. Střecha přístavku je pak osázena zelení, a tudíž skvěle zapadá do prostředí městského parku.

Přístavek představuje jídelní kout, který lze navíc pomocí otočného systému různě tvarově upravovat a měnit tak i dispozice celého prostoru. Díky tomu dostává budova stále nové tvary i možnosti, což je skvělé zejména pro klienty, kteří pro různé příležitosti hledají různá řešení i uspořádání prostoru.

Co se týče interiéru, zajímavostí nového přístavku jsou obloukovité dřevěné mezistěny. V původní části pak zaujme například strukturovaný vrstvený strop, asymetrické obklady i dlažby z černých, šedých a bílých kostek, nebo třeba designové vybavení toalet.

Samotná restaurace Steirereck má již řadu let skvělou reputaci ráje gurmánů. Elegantní restaurace nabízí pod taktovkou Heinze Reitbauera juniora moderní rakouskou kuchyni s velkou vynalézavostí a špičkovou úrovní, a nyní prokázali, že zahanbit se nenechají ani pokud jde o design či architekturu. Moderní řešení na míru jim ušila vídeňská architektonická firma PPAG Architects, díky které jistě přitáhnout ještě více pozornosti. 

Zdroj a foto:  http://www.designboom.com

Autor zprávy

Bc. Lucie Drahošová

Sdílej článek

Další články

Kostel mizí před očima, vyšší moc v tom však není!

Dovedete si představit třicetitunovou ocelovou stavbu, která je téměř neviditelná? Architekti z belgického studia…

Architektura - 3.8.2015

Pavilon v Borden Parku ve dne splývá a v noci září

Za slunečného letního dne není mnoho příjemnějších věcí, než je posezení v parku mezi…

Architektura - 28.4.2015

K rozšíření domu stylově posloužil vagon

Prostor bývá problémem celé řady nemovitostí. Když se nastěhujete, připadá vám byt či dům obrovsk…

Architektura - 17.3.2015

Dům Park and House propojuje bydlení a přírodu

Pro Japonce je typické, že přistupují zodpovědně k zušlechťování svého okolí. Není proto…

Architektura - 17.3.2015