Vondom oslovila designéry a přináší stylové koberce pro exteriér | Maxidesign.cz

Vondom oslovila designéry a přináší stylové koberce pro exteriér 19.3.2015

Pohodlí se dnes každý z nás chce užívat nejen v teple domova, ale i venku, na terase, u bazénu. Pro tyto účelu nabízí společnost Vondom nyní novou sérii exteriérových koberců, které vám zajistí maximální komfort, stylový design, a zároveň zvládnou zátěž venkovních podmínek. Na tvorbě kolekce přitom spolupracovalo hned několik designérů, takže je nabídka modelů různorodá a poutavá i pro náročné zájemce.

Společnost Vondom přišla s prvními kruhovými a oválnými exteriérovými koberci již na konci roku 2013. Tehdejší kolekci pro firmu vytvořil designér José Manuel Ferrero, a ohlas u veřejnosti byl velký. Od té doby rozvinula firma Vondom v tomto směru spolupráci s řadou dalších designérů a nyní přináší na trh z brusu novou a maximálně luxusně vyhlížející kolekci koberců pro exteriér. Celá kolekce nabízí různorodé modely, jejich společným jmenovatelem je však vždy elegance, luxus, a smysl pro nalezení krásy v jednoduchosti.

Ve spolupráci s egyptským průmyslovým designérem Karimem Rashidem vznik například dech beroucí asymetrický koberec Twist and Shout, který připomíná prolínající se černobílé letokruhy stromu, jehož průřez však není kruhový, nýbrž rozvlněný a protáhlý jako kaluž. Koberec působí elegantně, luxusně, a přitom je v zásadě jednoduchý.

Další zajímavý kousek vznikl ve spolupráci s architektonickou firmou A-cero, která navrhla pro Vondom kosodélníkový koberec Overlap. Barevné provedení je šedo-černé, přičemž koberec tvoří tři černé a tři šedé protilehlé protáhlé trojúhelníky. Jednoduchá geometričnost a barevný minimalismus vytváří elegantní a stylový celek, který je navíc pro exteriér i velmi praktický.

Hravý prvek do kolekce přinesl Javier Mariscal, a to prostřednictvím koberce Las Flores de Klee. Na černém podkladu vyniká bílý hravý asymetrický motiv abstraktních květin s drobnými detaily v azurové a rudé.

Sofistikované kousky pak přinesla spolupráce s designovým studiem Teresy Sapey. Cihlový koberec KOI s šedivým vzorem připomíná síť rozprostřenou na vodní hladině, bílo-fialový koberec Piano Piano s černým vzorkem zase silnici poznamenanou průjezdem pneumatik.

Smyslné a opět v zásadě jednoduché i nadčasové koberce přinesl také Ramon Esteve, který zaujme například kobercem FAZ, tvořeným třemi asymetrickými čtyřúhelníky v béžové, hnědé a bílé barvě, spojenými k sobě.

V neposlední řadě pak stojí za zmínku i koberec UFO z dílny francouzského designéra jménem Ito Morabito, jež se prezentuje pod obchodní značkou Ora-Ïto. Pro Vondom vytvořil koberec ve tvaru zaobleného obdélníku, jehož okrajovou asymetrickou linii tvoří tyrkysový lem, zatímco dominující středová část je bílá. Celé provedení je velmi svěží, a zejména k modravé hladině bazénu jistě skvěle sedne.

Zdroj a foto: http://design-milk.com

Autor zprávy

Bc. Lucie Drahošová

Sdílej článek

Další články

Ambiente - Frankfurt nad Mohanem, 12. až 16. února 2016

Nejdůležitější veletrh roku: Ambiente 2016 bude barometrem trendů v oboru spotřebního zboží

Známý mezinárodní veletrh uvítá jako svou pátou partnerskou zemi Itálii; Italskou expozici…

Design - 6.2.2016

Sedací nábytek Self-made Seat se hodí i na cesty

Určitě už jste se mnohokrát ocitli v situaci, kdy vám přišlo na mysl: „Mít tak u sebe vlastní křeslo…

Design - 4.8.2015

Kabelky Agabag opěvují LEGO

Hravost je důležitá v každém věku, a to nejen při rozličných činnostech, ale také v módě. Pokud zat…

Design - 23.4.2015

Designové hračky Afreaks

Kalifornské umělecké duo Haas Brothers se před nedávnem pustilo do spolupráce se severoafrickými řemeslníky…

Design - 20.4.2015