Barcelonský nightclub našel svůj vzor v ledové jeskyni

Mgr. Sandra Vasková
24.12.2010
  • Architektura

Studio Elia Felices právě dokončilo jedinečný design interiéru pozoruhodného nočnímu klubu, který se nachází v Mataró nedaleko Barcelony. La Cova, taneční divadlo, zabírá celkovou plochu 500 m2 a je vybaveno různorodým osvětlením a nábytkem z dílny uvedeného studia, které pro něj též navrhlo barvy i tvary, které imitují ledovou jeskyni.

Vzhled i design tohoto zařízení bude mít na centrum města jistě velký dopad. Interiér působí doslova jako tekoucí prostor, který je rozdělen do různých oblastí, jež jsou většinou otevřeny i vzájemně propojeny a dá se v nich snadno pohybovat.  Pro zdůraznění a usnadnění orientace v prostorách je průčelí tvořeno z čirého skla. Zakřivené stěny, s elegantní modrou sametovou oponou, návštěvníky provádí skrze dveře na taneční parket, kde najdou dva bary s dlouhými pulty, jenž se rozprostírají podél obou stran objektu. Místo pro DJ a prostory pro diváky jsou v zadní části, zatímco pódium je ve středu. Soukromé prostory, šatny i sklady jsou umístěny v nejskrytějších částech celého areálu.

Osvětlení, spolu s tanečním parketem, je jedním z hlavních rysů nightclubu. Parket je osvícen dvěma obrovskými neo-barokními lampami, které visí ze stropu jako krápníky. Dalším zdrojem světla jsou stojící vázy, které pro změnu vypadají jako kameny vyrůstající přímo z podlahy. Celé osvětlení klubu pak navíc násobí bílý povrch, jenž střídá nálady i atmosféru v podniku tím, že díky osvětlení mění barvy. Jasné osvícení zase nabízí návštěvníkům pohled na celou „jeskyni" a umožní jim objevovat i ta nejtajnější zákoutí. La Cova má zřetelný vzhled a přirozený šarm, který je ideální pro setkávání lidí. Tu také můžete potkat někoho zajímavého. Kde taky jinde než v zajímavě designově ztvárněné ledové jeskyni uprostřed města?

Zdroj a foto : www.freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30