Centrum Los Angeles ovládne luxusní dvouvěžatý mrakodrap

Mgr. Sandra Vasková
22.12.2010
  • Architektura

Po předlouhém čekání se projekt hlavního mrakodrapu dočkal možného zrealizování. S rozlohou 2,5 milionů m2 se Wilshire Grand stane součástí překrásného městského panorama. Avšak finální verdikt ohledně této stavby zveřejní městská rada LA až na začátku dalšího roku.


I přes velké ambice vybudovalo město Los Angeles v posledních letech žalostně málo mrakodrapů.  Mezi hlavní viníky patří například hospodářský útlum i přílišná byrokracie. To byly také důvody, proč získat souhlas k výstavbě dvou věžatých budov od losangeleské plánovací komise bylo tolik těžké a uskutečněné až nyní. I přes fakt, že návrh byl podán již v dubnu 2009. Stavení navrhl tým designérů AC Martin, který je také autorem několika dalších pozoruhodných mrakodrapů. Věže budou spojeny s velkým náměstím, zatímco prostor o přibližné velikosti 25 550 m2 představí obchody, lázně i konferenční prostory.

Teprve v současné době se připravuje půda pro jeden z největších projektů „města andělů".  Americký multifunkční objekt za jednu miliardu dolarů se skládá ze dvou velkých věží na rohu Wilshire a Figueroa.  Budovy budou postaveny na místě současného Wilshire Grand Hotelu, který je nyní určen k demolici. Jedna z nich pojme 45 pater s luxusním hotelovým ubytováním i bytovými jednotkami a druhá 65 pater plných kanceláří.

Kromě LED osvětlení a tabulí nové výškové budovy představí i svou skleněnou fasádu, která se bude zužovat směrem dovnitř se stoupající výškou věží.  I když ještě nebyly detaily projektu zcela dokončeny a dohodnuty, prozradil ředitel společnosti AC Martin David Martin, že hotel bude doslova oděn do kombinace nerezové oceli a terakoty. Konkrétně kancelářská věž bude zčásti pokryta fotovaltickými slunečními clonami spolu s uvedenou ocelí. Zmíněná fasáda budovy bude schopná se přizpůsobit a měnit v závislosti na orientaci stěn a také na dopadu slunečního záření. Vytvoří tak unikátní světelné efekty.  Stavení budou vybavena i otevíratelnými okny. Ani přístup a jeho návrh architekti nezanedbali. Návštěvníky a kolemjdoucí Wilshire Grandu bude vítat skleněné otevřené pódium.

Foto a zdroj : www.archpaper.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30