Číselný zámek na kliku

Bc. Lucie Drahošová
8.1.2011
  • Technika

Neustále někde ztrácíte nebo zapomínáte klíče, a zámečník je u vás jako doma? Pak by vám možná dobře posloužil nápad designéra Jesse Hana. K odemykání díky němu nebudete potřebovat klíč, vstupní kartu, ani jiný předmět. Postačí vám dobrá paměť na čísla.

Návrhář Jess Han přišel s revolučním nápadem, pokud jde o způsob zamykání a otevírání dveří bez pomoci klíče i jiných předmětů. Nejedná se o žádné technické speciality ze sci-fi filmů, jako je rentgen oční sítnice, otisky prstů nebo detektor hlasu. Naopak zvolil způsob mnohem méně komplikovaný, a nám všem již léta dobře známý. Jen jsme prozatím nepřišli na tento způsob využití. Han totiž jednoduše přímo na kliku zabudoval číselný zámek, jaký používáme u kufrů.

Num Lock Handle  je jednoduchá matně stříbrná klika s čtyřčíselným kódem. Ten si sami zvolíte - ideálně tak, abyste si jej bez problému zapamatovali, ale zároveň jej nikdo další snadno neuhodl. Pro případ nouze si můžete číslo zapsat třeba do mobilu - málokoho napadne, že jde o klíč k vám domů. Navíc si jej můžete podle libosti měnit, a na rozdíl od výměny zámku při ztrátě klíčů vás toto nebude stát ani korunu.

Pokud chcete dveře opatřené Num Lock Handle odemknout, je třeba zadat kód. Pak můžete snadno otevřít. Po vstupu do domu se dveře automaticky zablokují a okamžitě uzamknou, takže o bezpečnost se nemusíte obávat.

Num Lock Handle je navíc také skvělým vynálezem pro všechny pozdě příchozí. Pokud se často trápíte se zasouváním klíče do zámku ve tmě, potěší vás LED podsvícení, kterým je zámek opatřen.

Designově je klika ve velmi jednoduchém provedení - matně stříbrný tenký váleček, zahnutý klasicky do tvaru kliky, bez zdobení. Zámek je pak v černé barvě s kontrastními bílými číslicemi zhruba ve třetině rukojeti.

Zdroj a foto: http://www.idsa.org/content/content1/numlock-handle

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30