Design hotel Superbude v Hamburku

Dagmar
9.12.2010
  • Design

Pokud zavítáte do Německa a budete v blízkosti Hamburku hledat ubytování, neváhejte navštívit čtvrť St. Georg, kde leží zajímavý hotel a hostel Superbude. Jeho originální ztvárnění bylo oceněno European Hotel Design Award 2008, cenou, která se uděluje každoročně za významné inovace v designu, v odvětví ubytování a pohostinství. Nepopiratelně má i jiné kvality, než jen netradiční interiéry. Na převážné většině světových portálů má i velice vysoké hodnocení z hlediska obsluhy a celkové atmosféry.

Hotel realizoval německý design team Dreimeta v čele s Arminem Fischerem. Jako sedací nábytek byly použity bedny od piva ze známého hamburského pivovaru Astra, potažené pravou kůží, a pohovky vyrobené z palet, s potahem ze stovek sešitých použitých džín. Vázy nahradily prázdné lahve od vína a lustry obyčejné papírové kelímky. Háčky na kabáty jsou vyrobené z upravených gumových zvonů a nástěnky z pastiček na myši. Na druhou stranu peníze, ušetřené za velice levné vybavení, byly použity na nákup luxusních matrací, kvalitních umyvadel a svítidla do lobby, od předního designéra Rona Gilarda. Tím dosáhl hotel kvalit, které převyšují ostatní hostely ve stejné cenové kategorii.

Další neobvyklou zajímavostí jsou stohovatelná lůžka, která umožňují rychlou konverzi z dvoulůžkového na čtyřlůžkový pokoj. V hotelu se tak může ubytovat v 74 pokojích až 240 hostů. Armin Fischer zde pouze oprášil design z roku 1968 od Rolfa Heida. V každém pokoji je televize a volný přístup na internet. V rámci celého hotelu a hostelu je pak možnost navštívit soukromé kino, tělocvičnu nebo „hrací místnost" s několika Nintendy Wii. Samozřejmě si tu můžete i vyprat nebo si sami uvařit ve veřejné kuchyni. Přátelská a pohodová atmosféra, která v hostelu panuje, a velice neobvyklé vybavení dokázalo za pouhé 4 týdny od otevření zaplnit pokoje z osmdesáti procent a nové zařízení tak se ctí vstoupilo mezi vyhledávaná pohostinství v Hamburku.

Zdroj: architonic.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30