Je libo na židli tančit nebo se bát? Disco Chair a Ghost Chair okouzlily svět!

Andrea
7.1.2011
  • Design

Židle je jedním z nejoblíbenějších kusů nábytku, ke kterému se designéři neustále vracejí. Dokonce jsou tací, kteří se ničím jiným, nežli designem židle ani nezabývají. Někdy je až s překvapením, že se po všech designérských pokusech dá na židli stále ještě sedět. Uplynulý rok poznal dva velké favority mezi designovými židlemi, které se snad ani v letošním roce neztratí.

Disco Chair

Kdo měl disco židli doma již tento Silvestr, ten jistě neváhal a do židle se během oslav nového roku usadil. Disco Chair svým barevným charakterem odkazuje k fosforeskujícím výrazným barvám osmdesátých let a na svého majitele rozhodně působí jako silné antidepresivum. Židle pochází z londýnského studia Kiwi and Pon, kteří při jejím návrhu neváhali použít až 200 metrů elektroluminiscentních kabelů, ze kterých ve výsledku vznikla skutečně odvážná neonová disco duha. Pro toho, kdo by se po chvíli života s disco židlí cítil stále znuděn, nabízí židle možnost rozpohybování. Při přepnutí na speciální taneční modus začíná Disco Chair nepravidelně blikat a na domácích oslavách tak může s klidem nahradit taneční stroboskop.

Ghost Chair

Pro pesimisty, kteří by se disco židli vyhnuli obloukem, navrhlo francouzské studio Design Drift její strašidelnou verzi. Ghost Chair je židle ručně vytvořená z plexiglasu, který v opracovaném výsledku působí až děsivě fantomaticky. Skrze exteriér totiž nabízí možnost podívat se přímo do interiéru židle. Každá linka návrhu židle je přitom detailně promyšlena tak, aby se co nejvíce pohled diváka přiblížil vnímání 3D. Designéři si při tvorbě židle kladli za cíl použít takové tvary a vnitřní linky, které nebudou ani vzdáleně připomínat žádné známé či již viděné linie, ale přinesou uživateli zcela nový estetický zážitek. Ghost Chair je vyráběna ve třech základních podobách. Je tedy pouze na uživateli, pro jaký typ „designové hrůzy" v tom nejlepším slova smyslu se rozhodne.

Ať už se tedy chystáte na retro disco oslavu narozenin anebo chcete pro přátele připravit hororové promítání fotek z dob vašeho dospívání, o nábytek již máte postaráno...

Zdroj a foto: freshome.com., fludit.com.

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30