Kříž od Karima Rashida symbolizuje svobodu tvorby

Mgr. Sandra Vasková
28.1.2011
  • Design

Další počin, který byl představen na interiérové show v Kolíně, má na svědomí designér Karim Rashid. Tuto 3D lampu navrhl pro holandskou značku Freedom of Creation. Rashid do svého kříže zakomponoval předměty v podobě hvězd, kuliček i jiných tvarů tak, že se vzájemně překrývají a hromadně vytváří ucelený kříž. Lampu si můžete zavěsit jako lustr, postavit na zem či ji použít jako stolní svítilnu. Je skutečným designovým skvostem, ozdobou i doplňkem pro každý interiér.

Freedom of Creation, nizozemská společnost pro inovativní design, realizuje své výrobky za pomoci pokročilých technologií 3D tisku. Současným rokem 2011 započala druhé desetiletí své existence, a také prestižní spolupráci se zmíněným návrhářem. Karim Rashid se tak stal autorem úžasné lampy právě pro tuto společnost, která byla prvně představena u příležitosti konání výše uvedeného veletrhu nábytku IMM. Rashid byl shledán jako jeden z nejplodnějších návrhářů své generace.

„Chtěl jsem vytvořit lampu v podobě velké koláže z drobnějších předmětů, která bude při změně rozsahu i intenzity osvětlení vytvářet všemožné stíny a světelné filtrace. Kříž symbolizuje mou představu o celosvětové lásce," prohlásil Rashid. 3D kříž jako by byl složen z nekonečného počtu malých ikon.

Zdroj a foto : www.karimrashid.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30