Kvalitní víno má svůj nový domov - vinné sklepy Faustino

admin
22.11.2010
  • Architektura

Chcete si vychutnat kvalitní víno v krásném a designově jedinečném prostředí? Splňte si to. I víno může mít svůj luxusní příbytek. Zajeďte se o tom přesvědčit do nových vinných sklípků Faustino v Castille y León ve Španělsku. Město leží v regionu Ribere del Duero, který je vyhlášený jako jedna z nejlepších vinařských oblastí této země. Produkce Faustina je až milion lahví ročně.

Již na první pohled je zřejmé, že se betonové stavění, které navrhla společnost Foster & Partners, skládá z podlouhlých dílů rozestavěných do trojúhelníku. V každém z těchto 3 dílů je umístěn jiný výrobní proces: kvašení v ocelových sudech, měkký proces v sudech dubových a zrání v lahvích. Forma stavby odpovídá funkci, což v tomto případě znamená, že byly racionálně i optimálně vytvořeny podmínky pro složité procesy celé výroby.

Návrh budovy se snaží využít strmosti pozemku a jeho gravitační síly, jenž napomáhá dozrávání hroznů, dosažení maximálního efektu a minimálních ztrát při jejich pěstování.

Skupina známých anglických architektů Foster & Partners  začali na projektu pracovat v roce 2007. Od té doby probíhaly dlouhodobé práce a projektování stavby. Konečný návrh energeticky úsporné konstrukce odráží přirozený reliéf krajiny, stejně jako její vzhled i sladění s okolní přírodou.

Zdroj a foto : fosterandpartners.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30