LABELS BERLIN 2 - světové módní značky pod designovou střechou

Andrea
21.12.2010
  • Architektura

Berlín, pyšnící se nálepkou města současného designu, si připsal další skvost současné architektury. Budova nového centra LABELS BERLIN 2 je mladším bratříčkem centra LABELS BERLIN 1 sídlícího jen pár kroků od něj a sdružujícího ve svých útrobách nejznámější značky světové módy. Ani okolní společnost budov není špatná. Vedle MTV Europe a Universal Music se stává z tohoto komplexu staveb jedno z nejmodernějších míst města na Sprévě.

Soutěž o budovu nového módního domu vyhrála v roce 2007 skupina švýcarských architektů HHF. Během dvou let pod jejich rukama vznikl neobvyklý návrh budovy spojující v sobě hned několik komerčních funkcí. Kromě množství showroomů třiceti světových značek se v interiéru spletité budovy nachází také koncertní sál, restaurace, odpočinkové a veřejné prostory. V jednotlivých showroomech je pořádána až dvanáctkrát ročně veřejná prezentace nových módních návrhů a střihů.

Zásadní inspirací exteriéru budovy se pro architekty stala historická budova skladu stojícího přímo naproti dnešnímu LABELS BERLIN 2. Starému skladu dominují klenutá vysoká obloukovitá okna, jejichž tvar se stal hlavním motivem moderní fasády nového návrhu. Vzájemná komunikace dvou protějších budov je tak skvělým příkladem toho, jak spolu v rámci jednoho prostoru mohou vést dialog současná i historická architektura. Nejzajímavějším momentem stavby je však návrh kostry budovy. Skeleton budovy je totiž proděravěn systémem vodního potrubí, které slouží jako zdroj vytápění i klimatizace stavby. Voda kolující v trubicích je přitom čerpána právě z blízké řeky Sprévy. Díky takovémuto netradičnímu energetickému řešení byla spotřeba energie budovy celkově snížena až o 40%. Jasný důvod k tomu, proč považovat LABELS BERLIN 2 za vlajkovou loď moderní designové architektury přemýšlející o udržitelném rozvoji a ekologii.

Jestliže jste tedy milovníkem moderní architektury, industriálního designu anebo světové módy a hledáte to správné místo pro vlnu inspirace, berlínský břeh Sprévy je zaručeným tipem, kde ji načerpat!

Zdroj a foto: news.architecture.sk, dailytonic.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30