Londýn i Temže se těší na nový River Park

Mgr. Sandra Vasková
27.1.2011
  • Architektura

Mezinárodní společnost zabývající se designem a plánováním projektů s názvem Gensler s potěšením světu oznámila, že se chystá zrealizovat návrh River Parku v Londýně, který vznikl v jejich místní pobočce. Firma se také pyšní titulem pro Nejlepší konceptuální projekt a celkové plánování, jež obdržela na prestižní soutěži Planning Excellence Award v Londýně, které se zúčastnil i sám starosta města.

Společnost Gensler svou vizí vytvořila a oživila veřejné prostory podél severního břehu řeky Temže. Představuje možnost první souvislé trasy pro procházky podél toku mezi Blackfriars a Tower of London. Myšlenka byla přijata velmi vroucně a s pozitivními ohlasy. Sám starosta Londýna, Boris Johnson, prohlásil: „Je to geniální návrh".  Chris Johnson, výkonný ředitel londýnské kanceláře Gensler, měl v této věci taky proslov. „V hustě zastavěných městech je třeba se zabývat požadavky na otevřený prostor velmi vážně a zodpovědně, tak proč ne taky kreativně? Ve stavebnictví jsme aktivní hráči, a také proto je naší povinností řídit se těmito podmínkami a závazky ke zlepšení kvality života v Londýně," prohlásil.

Projekt River Park zajistí do města výrazný příliv investic a zanechá trvalý odkaz zlepšení pro budoucí generace. Po průmyslovém poklesu byla řeka Temže svědkem velkolepé obnovy. Za posledních 40 let se stala nejdůležitější dopravní tepnou se zvýšenou veřejnou dostupností, která vede skrze Londýn. River Park se snaží aktivovat nejméně využívané úseky řeky v centru Londýna pomocí designu, jenž se snaží udržet tempo této významné obnovy za podpory Tate Modernu a Millennium Bridge.

Tato plovoucí přístavba města oživí jedno z nejdůležitějších historických průčelí řeky a poskytne mimořádně výhodnou polohu pro prozkoumání Londýna. Zároveň bude působit jako divadlo pro programově proměnlivé události, i jako zahrada či vzdělávací prostory. River Park se stane skutečně inovativním a nezapomenutelným zážitkem pro obyvatele i turisty, kteří se budou nacházet v srdci Velké Británie - v živém a pokrokovém hlavním městě.

Zdroj a foto : www.gensler.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30