Londýnská kancelář Googlu na pláži

Andrea
30.1.2011
  • Design

Google je mezinárodně uznávanou firmou, která tvrdí, že je natolik dobrá, nakolik jsou dobrými její zaměstnanci. Proto se o své ovečky snaží co nejvíce pečovat. A jak jinak zaměstnance motivovat k co nejlepší výkonům, nežli mu poskytnout obědy zdarma a zábavné pracovní prostředí? Londýnská kancelář Googlu nabízí obojí.

Jestliže bychom se porozhlédli po většině světových stanovišť Googlu, byli bychom překvapeni. Rozhodně bychom totiž nenašli šedé uzavřené kanceláře a bílé strohé stěny. Každá ze světových centrál si totiž zakládá na zvláštním designu interiéru vedeného významným lokálním motivem. Výjimkou proto nebyla ani nová londýnská kancelář, která si jako své vlastní téma zvolila Brighton beach, oblíbenou pláž nedaleko Londýna.

Barvami interiér proto rozhodně nešetří. Vstupu do soustavy kanceláří dominuje obrovské barevné logo Google fungující jako vstupní dveře. Jednotlivé prostory kanceláří jsou pak zaplněny opalovacími lehátky, červenými telefonními kabinami, barevnými převlékacími boxy, obřími hracími kostkami a rozhodně nechybí ani elektrické autíčko namísto desky pracovního stolu. Návštěvník může být trochu překvapen, když i v prostorách určených k zasedáním, konferencím a videokonferencím spatří na stěnách tapety s obrázky pláže a vodních radovánek.

Celkový prostor o ploše 40 000 metrů čtverečních nabízí kromě pracovních „plážových" zákoutí svým zaměstnancům také soukromé fitness, spa centrum i restauraci včetně speciální asijské sushi sekce, kde více než 300 londýnských zaměstnanců může načerpat zdravý energetický příjem zcela zdarma. A pak si ještě jít hrát, tedy vlastně pracovat, do autíčka!

Přeměna celého prostoru vedená architektonickým studiem Scotta Brownrigga trvala pouhé čtyři měsíce. Přesto hlavní hlava interiérových návrhů Ken Giannini popisuje práci jako ideální projekt. „Užili jsme si každou minutu tohoto zábavného projektu. Projekt má vše, co potřebuje - je zábavným pracovním prostředím, které v sobě ukrývá mnoho praktických řešení." Jedinou hrozbou, kterou v sobě mohou nové londýnské plážové kanceláře Googlu ukrývat, je zvlčení zaměstnanců, kteří namísto hodin u počítače budou trávit hodiny na plážovém lehátku.

Zdroj a foto: dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30