Mercedes inspirovaný Tronem

Mgr. Sandra Vasková
19.1.2011
  • Technika

Nový a jedinečný design vzdává hold závodní historii značky Mercedes-Benz. Dokonale tvarované a zmodernizované tělo připomíná tak trochu letadlo, a evokuje také dojem rychlost a pohybu. Tento odvážný kousek má na svědomí designér Peter Vardai.

Některé z vás při pohledu na fotografie dynamického vozidla možná napadne, na co právě tento muž myslel, když stroj navrhoval? Jaké byly jeho pocity? Jak postupně vyvíjel každý obrazec a rozhodoval o tom, jak konečné „tron auto" bude vypadat? A v závěru vám možná také problesklo hlavou, zda by zrealizování této myšlenky byl dobrý nápad? A proč ne? Koneckonců i Audi právě nedávno vydalo svůj oficiální koncept tohoto typu vozidla.

Sám autor tohoto desénového skvostu dodává: „Mým cílem bylo vytvořit návrh, který posílí emoce vůči značce Mercedes a bude odkazovat na její tradice, ale i budoucnost. Koncept je tvořen tak, aby vytvářel dojem rychlosti a svobody. Černá a stříbrná barva jsou silně vázány k samotné značce automobilu, a proto se staly primem v mém návrhu, aby současně vyjádřily vzrušení i sílu. Sportovní tvar vozidla odkazuje na úspěchy Mercedesu v automobilových závodech i v revolučním vývoji samotné značky".

Zdroj a foto : www.yankodesign.com, www.vardai-design.hu

Vizualizace : Tamas Fodor

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30