Schodišťový dům pro okrasu i ochranu

admin
24.11.2010
  • Architektura

Schodiště i na střeše? Zdá se vám to divné? Tato designová novinka se začíná promítat do novodobého stavitelství. Nyní již nemusíte šplhat po stromech a dlouze přemýšlet, jak dostat pohodlně a v bezpečí kočku dolů ze střechy. S nápadem přišla společnost y+M Design Office, která toto netypické stavení ušila na míru mladém učitelské dvojici z Japonska.

Tento manželský pár zmíněné firmě zadal pouhé tři klíčové pojmy pro realizaci jejich vysněného příbytku a ty zněly: shromáždění lidí, teplo a světlo a ochrana soukromí. Z těchto požadavků pak vznikl vystylovaný „schodový domek", jenž se nachází na krásném pobřeží. Pro dobré osvětlení a zateplení domu navrhli architekti střechu tak, aby skleněnými štěrbinami mezi schody dostatečně prosvítaly sluneční paprsky, a ohřívaly tak celé obydlí. Takto uzpůsobené designové řešení splňuje nejen jejich požadavky na světlo a teplo, ale všechny tři podmínky naráz.

Schodišťová stěna je vyrobena z porcelánové dlaždice a je tedy velmi snadně udržovatelná. Okna jsou navržena tak, aby propouštěla co nejvíce denního světla. Stejně užitečně se architekti postavili také k ventilaci. V létě do domu vane mírný vítr z jihu, který odvádí teplo přes ventilátory umístěné na severní straně domu. Naopak v zimě zase tato konstrukce udržuje stupně tím, že přivádí do domu maximální množství slunečního světla, čímž vytváří příjemné teplo. Stavení se tak stává ideálním řešením pro jakékoliv klimatické podmínky.

foto a zdroj : dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30