Sinfonia Varsovia rozezní celou Varšavu

Mgr. Sandra Vasková
14.12.2010
  • Architektura

Ateliér Thomas Puchera světu představil svůj prestižní soutěžní návrh na novou koncertní síň Sinfonia Varsovia v polské Varšavě. Koncertní síň má ke své realizaci určený rozpočet přibližně 110 milionů EUR a její dokončení se předpokládá v roce 2016.

Nové sídlo pro symfonii, které se zároveň stane kulturním centrem a vystřídá tak dosavadní Veterinární ústav, zabere přibližně 20 000 m?. V hale bude soustředěno 1 800 míst k sezení a bude doplněna o velmi kvalitní a vytříbené akustické vybavení.  Posluchači při vstupu do budovy budou žasnout nad velkou nácvikovou plochou pro zkoušky na představení, hudebními místnostmi i malým hotelem, který zde bude zřízen pro umělce a hudebníky samotné. Ale také pro milovníky hudby, kteří zde budou chtít jen tak strávit pár dní nebo dovolenou.


Projekt přesně odpovídá požadavkům orchestru, stejně jako lokalitě, ve které bude sídlit a bude splývat i s jejími okolními historickými budovami.  Koncertní hala vytvoří ve svém okolí doslova oázu ticha, což je základní podmínkou pro orchestr a jeho přípravy na vystoupení.  Přilehlý park pak bude sloužit jako veřejně přístupné místo.


Tuto koncertní síň poznáte podle toho, že ji obklopuje tzv. plovoucí zeď, která bude nejen podporovat dobrou akustiku, ale také střežit hned několik záhad a tajemství.  A to například skryté schody i pracovny a celou technickou infrastrukturu haly. Hlavní tvar síně bude obdélník s ideálními akustickými rozměry, chybět nebudou ani balkonky pro hosty. Ozvučení celého prostoru bude na prvotřídní světové úrovni. Síň bude naplánována tak, aby uspokojila potřeby i menších symfonických orchestrů či komorních těles, která sem přijdou představit své dovednosti a umění. Vzdálenost mezi hlavním pódiem a hledištěm bude malá. Pro diváky to znamená, že budou v centru všeho dění, jakoby obklopeni vystupujícím orchestrem i hudbou samotnou.


foto a zdroj : www.e-architect.co.uk

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30