SLEEPBOX - revoluční automat na spánek

Dagmar
3.1.2011
  • Design

Každý už zřejmě zažil situaci, kdy musel několik hodin čekat v cizím městě na vlak nebo letadlo. Kvůli pár hodinám si jen málokdo najme hotelový pokoj. Někdy by se vynaložené úsilí i vyplatilo, ale zase je tu otázka „zbytečně" vyhozených peněz. Studio Arch Group přišlo s revolučním nápadem. Stejně, jako si za pár vhozených mincí můžete koupit kafe nebo dojít na záchod, v novém Sleepboxu budete moci strávit se svými zavazadly pohodlnou část noci, kterou byste jinak prožili zkroucení na tvrdé lavičce.

Sleepbox je malá mobilní buňka o rozměrech 2 x 1,4 x 2,3 m. Hlavním funkčním prvkem je postel o velikosti 2 x 0,6 m s automatickým systémem výměny ložního prádla po každém návštěvníkovy. Postel je vyrobena z pohodlného pěnového polymeru s povrchem z celulózní tkaniny, která se po odchodu ze Sleepboxu sama navine z jedné strany na druhou. Součástí Sleepboxu je ventilační systém, zvuková signalizace, wifi, zásuvka pro nabíjení notebooku a mobilního telefonu a dokonce i LCD televize. Pod postelí je také dostatečný prostor pro zavazadla. Venkovní světelná signalizace jasně označuje obsazené a volné boxy.

Sleepbox je ve svém prototypu navržen jen jako místo pro klidný a nerušený spánek, ovšem designéři se nebrání ani integraci jiných funkcí, které by záležely vždy na konkrétní situaci. Je využíván jako placené veřejné vybavení, ale samozřejmě může sloužit i pro interní potřeby firem a velkých společností. V zemích s teplým klimatem je možné umístit Sleepboxy i do exteriéru, jinak je v návrhu počítáno s jeho umístěním v odletových halách velkých letišť, uvnitř nádraží nebo v obchodních a veřejných centrech.

Arch Group je ruské architektonické studio, které bylo založeno roku 2007. Jeho hlavními představiteli jsou Alexey Goryainov a Mikhail Krymov. Studio se zabývá prací v oblasti architektury i designu, jak privátních tak veřejných budov. Několik jejich projektů bylo oceněno a zároveň proběhlo světovým tiskem.

Zdroj a foto: arch-group.org

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30