Smartphone Atrix umí být telefonem, počítačem i herní konzolí

Andrea
2.2.2011
  • Technika

Motorola uvedla na světlo technického světa originální novinku - smartphone Atrix. Ten má vyvolat velký ruch jak mezi příznivci mobilních telefonů a kvalitních PC, ale i nadšenými hráči videoher. Všechny tyto funkce v sobě totiž Atrix sdružuje.

Jedinečná konstrukce Atrixu s několika multimediálními vstupy umožňuje smartphone propojit se systémem osobního počítače, domácím zábavním systémem i laptopem. Čtyřpalcový (9 mm) telefon obsahuje dvoujádrový procesor, super čip Nvidia Tegra 2, na kterém je spouštěn port systém Android. Paměť RAM velikosti 1 GB podporuje služby wifi a bluetooth. Samozřejmostí je vybavení telefonu kamerou. Atrix obsahuje jak přední, tak dvě postranní videokamery s rozlišením 5 megapixelů. Nahraná videa a fotografie se zobrazují na QHD obrazovce, kterou lze jednoduše ovládat biometrickou palcovou čtečkou.

Největším pozitivem Atrixu má však být jeho komplexita a multimediálnost. Zásadní je proto vybavenost telefonu portem HDMI a třemi vstupy USB, které dovolují Atrix připojit k televizi a proměnit jej v herní konzolu s dokonalou video i audio složkou či jej napojit k Motorola laptopu. Napojení na PC funguje jako bezproblémový komunikační kanál plně spojující data a funkce počítače i telefonu. Programy a služby Atrixu se uživateli zobrazují na levé straně obrazovky, umožňují mu vytvářet a stahovat multimediální složky a vyhledávat na internetu. Samostatně lze Atrix používat též jako PC, dotyková klávesnice, myš ani mikrofon nechybí. Jak ukazuje vývoj Motoroly, je nejspíše už jen otázkou času, kdy pokoje našich domovů přestanou zabírat nejrůznější technické výdobytky a na stole nám bude stačit jedna malá černá krabička.

Zdroj a foto: designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30