Společnost Foster + Partners navrhli jedinečný salonek pro hongkongské letiště

admin
1.11.2010
  • Architektura

Salonek je nejnovějším přírůstkem pro společnost Cathay Pacific na hongkongském letišti. Kombinace materiálů nejvyšší kvality spolu s nově navrženým zasedacím systémem přinese cestujícím ohromný zážitek. O toto zdokonalení se postarala firma Foster + Partners, která patří mezi přední designery architektury v Londýně. Design místnosti vytváří luxusní dojem. Tady mohou cestující první i business třídy najít své útočiště. Pro maximální pohodlí je zde k dispozici relaxační prostor i pohostinské zařízení.

Přístup do salonku je lemován dlouhým červeným kobercem, který se rozprostírá podél podlahy až ke stropu oken budovy terminálu. V souladu s původním záměrem návrhu letiště firmou Foster + Partners by měly být všechny prostory prosvětleny a využívat venkovního výhledu.

Cílem bylo vytvořit soukromý prostor pro individuální cestovatele, kde se mohou v klidu najíst, pracovat i odpočívat. Tvar, design i vybavení místnosti bylo stanoveno na základě výsledků studií návštěvníků letiště. „Toto je první ze série salonků, které jsme pro Cathay Pacific na hongkongském letišti navrhli. Návrh koncepce a řešení interiéru pro nás představovalo velkou výzvu. Dokončili jsme jej před více než deseti lety. Chtěli jsme vytvořit nový komfortní prostor, který dokáže v cestujících znovu probudit zážitek z cestování," povyprávěl senior partner pro společnost Foster + Partners David Nelson.

„Foster + Partners vytvořili opravdu výjimečný prostor, který vystihuje image Cathay Pacifik a uspokojuje potřeby našich prémiových cestujících. Jejich týmovou kreativita a profesionalita se zasloužila o salonek, který bude pro cestující jistě velmi populární," uvedl Alex McGowan, vedoucí produktu pro Cathay Pacific Airways, Ltd.

zdroj a foto: www.fosterandpartners.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30