Standardní nábytek od IKEI se stále více originálním designem

Mgr. Sandra Vasková
8.1.2011
  • Design

Naprosto netradiční a designově vytříbené kousky, které mohou uživatelé dle svých potřeb šikovně využít, vymyslel londýnský návrhář Kenyon Yeh. Představil celkem čtyři úžasné typy nábytku této značky, nad kterými i rozum zůstává stát. Ale s jejich využitím pro domácnost i kancelář byste si jistě věděli rady okamžitě. Jsou totiž velmi užitečné!

„Snažil jsem se přetvořit všudypřítomnou uniformitu do osobní identity," prozradil svůj záměr Yeh. Jedním ze zcela nových prvků, který tento autor začlenil do svého návrhu, je styl staré anglické židle a jejích nožek, které Kenyon pro tento nábytek vytvořil z pryskyřice. Výsledkem je unikátní, jakoby náladový, ale přesto atraktivní a praktický nábytek, který se jistě potká s velkou spotřebou a žádaností. Kolekce byla vystavena na londýnském Design Festivalu 2010, v sekci Návrháři Blok Show.

Jednotlivé kousky mají i svá jména. První se vám představí jako LOPA a může být použit jako stánek. Vyznačuje se čtyřmi nožkami černé barvy. Tato konstrukce je rozdělena na tři segmenty, které jsou vzájemně propojeny. Nábytkový díl KENN je složen ze tří hlavních čtyřúhelníkových tvarů a trojúhelníkové niky. Dvě červené nohy podpírají výrobek na jednom konci, zatímco na druhé straně spočívá na šikmém rohu pravoúhlého kosodélník. Krasavec DALT se skládá ze dvou kusů geometrických tvarů. Stojan má dvě nohy z kontrastní zelené barvy na jedné straně, druhá strana je zase vyvážena pomocí sekundární struktury. A konečně stylová BRIA. Ta je utvořena z dvojitého kosočtverce a vypadá tak, jako by jeden kosočtverec přirozeně vyplýval z druhého. Má čtyři nožky, tentokrát v kontrastní modré barvě. Je ideální pro stohy knih a jedinečná pro umístění v knihovně.

Který kousek je nejvíce sympatický Vám?

Zdroj a foto : www.freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30