„Tekuté závěsy" pro Sephoru

Mgr. Sandra Vasková
6.4.2012
  • Architektura

Starhill galerie je prototypem stavby budoucnosti. Jejím domovem se stalo město Kuala Lumpur a otci architekti ze studia Sparch Design, kteří teprve nedávno dokončili její blyštící se fasádu, která neunikne žádnému oku. Sephora má mezi svými skleněnými flakónky další skvost.

Sami členové týmu vedeného studia prohlašují, že se jedná o naprosto ikonické nákupní centrum, ve kterém se však schovává řada luxusních obchodů i s vytříbenými restauracemi. Návrh se zaměřoval především na oživení stávající fasády Starhill galeriem, která je v průčelí Bukit Bintang. Tuto myšlenku jako první dostal Stephen Pimbley, zakládající ředitel architektonické společnosti, který sklidil obrovský ohlas za populární singapurský Clarke Quay. A ten prozrazuje: „Na rozdíl od mnoha ulic, které směřují přímo do centra Kuala Lumpur, naše nová fasáda tohoto střediska se obrací spíše na veřejnou sféru a vytváří cenné vizuální spojení, oslavuje své vztahy s městem."

Fasáda, jež je první svého druhu v Malajsii, má téměř krystalicko-tekutou strukturu, sem tam je možné zahlédnout kamenné desky.  Vytváří jakoby "mokrý závěs", které připomínají dávná díla z řecké a římské kultury.  Tento roztříštěný a transparentní kabátek zrcadlí bez výjimky všechny okolní ulice. Navíc ji navrhoval jedinečný francouzský tým RFR, který má na svědomí také pařížskou pyramidu Louvru. Celá galerie má pak lehkou ocelovou konstrukci, zčásti kamennou, jinak vládne sklo.

Zdroj a foto: www.contemporist.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30