Vysoce kvalitní designové centrum firmy Marble

Mgr. Sandra Vasková
18.1.2011
  • Architektura

Již na první pohled je zřejmě, že to není stavba za pár kaček či za dobré slovo! O tento architektonický skvost, který sídlí v Koropi v Řecku, se postaral především architekt Michael Photiadis ze společnosti Associates Architects.

Společnost Marble má své ústřední na nezastavěné plání Messogia, kterou zčásti a velmi rychle dokázala přeměnit do podoby Atén. Tato průmyslová budova se třemi výrobními halami a zbrusu novou strukturou Administrativního centra a výstavními síněmi má výměru pozemku 20 000 m2, přitom celková plocha budovy zabírá 3 000 m2. Stavení se taktéž nechalo inspirovat tradičním mramorovými lomy z historických mramorových inscenací od Penteliho, Dionyssose a Carrary. Vyspělé technologie společnosti jsou však úspěšné nejen v řecké archeologii (Parthenon, Propylaia, Herodus Atticus divadlo, Epidaurus a další), ale i v moderních stavbách v Kalifornii, v hotelech a kasinech v Las Vegas, v Číně nebo na Dálném východě. Společnost se dokonce zabývá výrobou vlastních lomů a má svá distribuční centra v Řecku, Bulharsku, Brazílii, Kalifornii, Číně.

Ústředí budova je z velké části oděna do béžového mramoru. Hlubokými podlouhlými proužky skla prostupuje do vnitrních prostor světlo. Právě tyto pruhy jsou zakomponovány do stavení tak, aby chránily jeho útroby před ostrým středomořským sluncem. Obklady budovy jsou tvořeny z nosného betonu, bezpečně chráněného polystyrenem, který zde samozřejmě slouží i jako izolační materiál. Zvenku jsou zase použity dvoucentimetrové mramorové a sádrové desky, jež ulpívají na kovové konstrukci.

Vchod budovy zavede příchozí do čtyřpodlažní haly, která zahrnuje i hlavní přízemní patro. Mostek, který byl zde také vystaven, vede od vchodu do výstavních síní, které se rozprostírají právě na tomto spodním podlaží. V prvním patře pro změnu sídlí kanceláře, účetní oddělení a archivy, zatímco v druhém je zasedací místnost a správa společnosti. A nakonec v nejvyšším patře je umístěna soukromá jídelna, kuchyně a servisní služby společnosti.

Zdroj a foto :  www.e-architect.co.uk

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30