Výstava ukazuje nejhezčí České vily

admin
30.11.2010
  • Architektura

Nejkrásnější a nejslavnější vily z celého Česka prezentuje výstava v Národní technické knihovně v Praze-Dejvicích. Moderní a současnou architekturu doplňují ukázky dobového nábytku, přednášky odborníků, semináře a velmi oblíbené exkurze.

Sto dvacet pozoruhodných vil, moderní architektura, stylový nábytek, přednášky i exkurze do slavných pražských a středočeských vil. To vše připravila pro všechny zájemce o architekturu a design společnost Foibos. Díky jejímu několikaletému projektu Slavné vily vyšlo v minulosti 15 knih mapujících zajímavé české rodinné domy minulých desetiletí. Rozsáhlý projekt nyní završuje právě výstava Slavné vily Čech, Moravy a Slezska. Profesoři Pavel Zatloukal a Vladimír Šlapeta pro ni z celkového počtu 800 vil vybrali 120 nejpozoruhodnějších.

V rámci projektu je k dispozici i stejnojmenná publikace Slavné vily Čech, Moravy a Slezska, která nabízí 120 příkladů vilových staveb a rodinných domů, rozebírá jejich vznik a osudy. Ke každé stavbě jsou přiloženy také archivní fotografie, plánky a snímky jejich současného stavu. Bonusem jsou vycházkové okruhy po uvedených vilách s mapou. Díky ní se čtenář může lépe zorientovat v daných oblastech, což milovníci architektury jistě ocení.

Završením celého projektu Slavné vily Čech, Moravy a Slezska bude mezinárodní seminář Dům včera a dnes, který uzavře dlouholetou badatelskou práci o vilové architektuře, z níž postupně vznikaly publikace o architektuře rodinného bydlení všech 13 krajů ČR, Brna a Prahy. Záměrem semináře je vytvořit na mezinárodní úrovni vhodné prostředí pro tvorbu ideového konceptu individuálního bydlení. Tématem semináře bude samozřejmě architektura, design, ale také dějiny a teorie vizuálního umění s přesahy do současnosti. Zvláštní pozornost pak bude věnována vývoji a inovacím.

Zdroj : slavnevily.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30