44 Belvedere - dům pro úspěšné individualisty

Bc. Lucie Drahošová
6.2.2013
  • Architektura

Designová firma Guido Costantino představila před nedávnem v kanadském Ontariu vysoce moderní a stylové bydlení, které by mohlo být příkladem nového stylu realizace rodinných domů. Architektonický počin nese název 44 Belvedere, Residence a snoubí v sobě jednoduchost, funkčnost, prostor a světlo, ale také dostatek soukromí, při zachování stylové elegance interiéru i exteriéru.

Jak avizuje sama firma ve svých prohlášeních, 44 Belvedere Residence je prostorem pro úspěšného jedince nebo rodinu, která pro spokojené fungování potřebuje jak dostatek soukromí před vnějším světem, tak i otevřený prostor umožňující inspiraci a propojení s přírodou. Architekti proto při realizaci domu využili tmavý beton a neprůhledné sklo pro stěny domu směřující do ulice, a naopak průhledná skla sahající od podlahy až ke stropu pro stěny směřující do soukromí zahrady.

Betonové bloky tvořící vnější stěny pak místy prostupují až do interiéru, kde částečně funkčně oddělují prostor. Ten je ale jinak otevřený a místnosti jsou propojené. Jediným vodítkem, ujišťujícím vás v tom, že jste právě přešli třeba z kuchyně do jídelny, jsou tak odlišné materiály a struktury, kdy například dřevěnou podlahu nahrazuje betonová. Díky propojeným místnostem a prosklené vnitřní polovině domu prostupuje do interiéru maximum světla, což je zároveň jedním z dominantních trendů s současné architektuře. Pohled do zahrady a do přírody za ní je navíc stimulující pro kreativní myšlení i relaxaci, jakou si vytížení obyvatelé domu bezpochyby zaslouží.

Dominantními barvami jsou rovněž trendy a minimalistická černá, šedá a bílá, které se dají v interiéru funkčně kombinovat se jakýmikoliv barvami. Ta je však využita spíše minimálně, neboť současným trendem je minimalismus, a to i v barvách. V černé barvě v Balvedere 44 najdete vnější zdi, rámy oken i část nábytku, v bílé jsou vymalovány vnitřní zdi a vybavení kuchyně, a v šedé třeba pohovky nebo některé zahradní prvky. Minimálně pak narazíte na několik málo doplňků v zemitých tónech, případně teplých odstínech žluté či červené. Celému prostoru přitom vládne vzdušnost, čistota a jednoduchost, kdy každý prvek má svůj význam a využití, aniž by ale strádala estetická stránka věci.

Zdroj a foto: www.design42day.com/2012/10/44-belvedere-by-guido-costantino/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30