7 More London - je to ekologicky i výhodně

admin
14.11.2010
  • Architektura

Ekologická, vyrobena z energeticky úsporných materiálů a její solární fasáda z Německa zabírá neskutečných 16 500 m2. Řeč je o novém sídle společnosti PriceWaterhouseCooper „7 More London", které stojí v Southwarku v Londýně. Na svědomí ji má vyhlášené londýnské studio architektů Foster & Partners.

Budova „7 More London" se nachází ve velmi dobré lokalitě, v blízkosti Tower Bridge a řeky Temže. Stávajících deset pater této stavby bylo rozšířeno o více než 60 000 m2. Zmíněné studio architektů ji navrhlo jako budovu s multi-úhelným vzhledem i vnitřním nádvořím, kde se křídla této stavby setkávají s vyklenutými zaoblenými mostky. Průčelí vnitřního atria vypadá velmi přirozeně a diskrétně. Výhodou fasády je také nízká propustnost slunečního světla. V interiéru je tak v létě optimální teplota, což značně snižuje náklady spojené s provozem klimatizace. Provozní podmínky i stavební řešení této moderní a kreativně ztvárněné budovy tedy skutečně šetří náklady.

Stavení dosáhlo velmi vysokého hodnocení v BREEAM, což je jedna z nejpoužívanějších metod pro hodnocení životního prostředí budov a jejich udržitelný technický rozvoj. Tato metoda byla poprvé představena v roce 1990 a nyní se používá ve Velké Británii pro testování udržitelnosti nových kancelářských prostor.

zdroj a foto : news.architecture.sk

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30