A-cero nabízí luxusní moderní bydlení

Bc. Lucie Drahošová
25.1.2013
  • Architektura

Na první pohled se může zdát, že inspirace a možnosti pokud jde o architekturu a současný interiérový design byly již vyčerpány, a nic převratného již neuvidíte. Opak je ale pravdou - stále je prostor pro nová, fantasticky moderní a doslova dechberoucí řešení. Důkazem je třeba rodinný dům B&N House ve španělském Madridu, který si vzali do parády profesionálové v oblasti architektury i designu A-cero.

Nemovitost B&N House je dílkem studia A-cero, které se postaralo o kompletní design interiéru i exteriéru, který je vysoce moderní, prosvětlený, a bez nadsázky velkolepý. Svůj podíl na tom mají jistě především dlouholeté zkušenosti designérského a architektonického studia A-cero, které mezi své klienty řadí takové velikány jako například značky Citroen, Instituto Cervantes, L'Oréal nebo Inditex. Rozhodně proto nečekejte, že by jejich práce byla jen potěchou pro oko. Celé provedení a řešení je maximálně funkční, pročež bylo použito i specifické členění dispozic domu.

Na celém domě jsou viditelné typické signatury značky A-cero, kterými jsou zejména současnost provedení, neortodoxní struktury, atypické úhly a celková monumentálnost už od prvního pohledu - ať už jde o budovu, nebo její vybavení. Dominantními barvami jsou převážně chladná bílá, šedá a černá.

V interiéru se stěžejním elementem stalo světlo, a to jak přírodní, které do vnitřního prostoru prostupuje skrz prostorná okna, tak i to umělé, které je ve všech místnostech intenzivní. Jasný image je pak ještě podtržen dominující bílou barvou, která světlo odráží.

Prostor spodního patra, kde jsou veškeré sdílené místnosti, architekti funkčně výrazněji rozdělili na prostor jídelní, prostor ke čtení, televizní prostor a kuchyni. V horním patře jsou pak k dispozici ložnice.  Vybavení interiéru dominuje zmiňovaná bílá barva, doplňovaná o světlé tóny hnědé, případně jiné teplé tóny, jako například červená, v ložnicích. Nábytek je spíše minimalistický, s jednoduchými čistými liniemi, přesto však výrazný a poutavý, často díky barevným kontrastům s barvou stěn, podlah, či jinými elementy interiéru. Většina kousků nábytku je přitom přímo autorským výrobkem A-cero studia.

Exteriér stejně jako interiér designéři projasnili opět bílou barvou, ve které je vydlážděná terasa, venkovní sedací nábytek, povrch okolo venkovního bazénu i plážová lehátka. Toto vše skvěle kontrastuje s temnější šedou barvou fasády, ale i zelení v zahradě.

V řešení B&N House najdeme celou řadu poutavých prvků jak v interiéru, tak v exteriéru, největší ocenění si však zaslouží celkové provedení, kdy napříč interiérem i exteriérem doslova září modernita, luxus, elegantní minimalistický styl, funkčnost i lehkost, se kterou se vám bude v takovémto domě jednoznačně žít. Vše je dokonale propojeno a dává smysl, což je důkazem toho, že práci vedli profesionálové.

Zdroj a foto: http://www.contemporist.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30