AE + Y mobilní telefon od značky ?sir boří hranice designu a technologie

Mgr. Sandra Vasková
17.3.2011
  • Technika

Sanfranciský návrhář Yves Behar přichází s inauguračním produktem AE + Y nové dánské značky a první série tohoto mobilního telefonu pod vlajkou ?sir, na kterém spolupracoval s vybranými designéry. Přístroj svým vzhledem i vybavením reaguje na trend, který v poslední době vyvolávají chytré telefony.

Všimněte si, jak pohodlně jsou zde rozložena tlačítka na ovládání. I v tomto případě posouvá dánská společnost mobilní telefony na další úroveň - vyspělejší. Přináší světu nový a neokoukaný design, který na trh dorazí na jaře tohoto roku. I nadále bude společnost kooperovat se spektrem nejlepších návrhářů, například ze Švýcarska, Francie a Nizozemska. Pečlivě je vybírá a přiřazuje jim individuální úkoly k přehodnocení současného designu mobilních telefonů do zcela nového a svěžího. ?sir do práce povolává i své nejlepší týmy techniků, inženýrů, řemeslníků a materiálových specialistů, aby každému návrhu vdechli život, a vytvořili tak vyhovující a uživateli očekávaný výrobek.

„?sir apeluje na návrháře mobilních telefonů, které chtějí vejít v podvědomí a pracovat s dalšími vysoce specializovanými odborníky z celého světa, kteří sdílejí naše hodnoty a oceňují i přístup k práci a naši kooperaci. Vytvořili jsme nový vizuální, zvukový a hmatatelný svět pro spotřebitele. Je to tvrdá práce, ale velmi obohacující," vyzývá Thomas M?ller Jensen, zakladatel společnosti.

O zrod telefonu se postaral již zmíněný průmyslový návrhář Yves Behar, který již více než 10 let posouvá hranice technologií a designu, a to i v oblastech jako je nábytek, sport, životní styl či móda. Avšak nyní se jedná o úplně první jím navrhnutý telefon. „S telefonem ?sir jsem chtěl vytvořit alternativu k moři smartphonů a jejich nadměrné záplavě funkcí. V době, kdy si průmysl myslí, že telefony už nejsou primárně určeny pro dorozumívání, jsem se soustředil na myšlenku hlasu, srozumitelnosti a jednoduchosti," podotýká Yves.

Výrobek je založen na humanistickém přístupu a je propagován především skrze design. Dbáno je na vizuální detaily, funkčnost i citlivost a využitelné i propracované uživatelské rozhraní. Je vzorem pro dlouhotrvající a udržitelný výrobek. K dostání bude v limitované edici ve zlatých barvách i barvách nerezové oceli se safírovým sklíčkem displeje a patentovanou ultra pružnou vrstvou s největší jasností i při přímém slunečním záření. Keramický plášť telefonu je vysoce odolný proti poškrábání a oděrkám a vyznačuje se velmi lesklým povrchem. Zvuková komora byla speciálně navržena pro dosažení vynikajícího hlasu a akustických vlastností s autentičností i skvělým porozuměním. I hudba, která je v telefonu nainstalována na vyzvánění, Vám přinese úžasný zvukový zážitek. Zařízení vyjde na více než 7000 eur.

Zdroj a foto: www.dezeen.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30