Ambient Tower - nový symbol exotické Dubaje

Andrea
21.3.2011
  • Architektura

Architektonický rozvoj Spojených arabských emirátů je bezesporu zásluhou dlouhodobé rivality mezi dvěma největšími městy arabského regionu - Abu Dhabí a Dubají. Dubaj profilující se v posledních letech jako současné centrum rozvoje IT a high technologií na Arabském poloostrově přichází do souboje s jedním z nových trumfů - originální architektonickou dominantou v podobě dynamicky proměnlivé věže.

Věž schovaná do atypického organického pláště tvoří významnou součást revitalizačního projektu městského parku Za´abeel Park, multifunkčního prostoru nabízejícího domácím obyvatelům i cizím návštěvníkům široké spektrum služeb od vzdělávacích a kulturních programů až po lenošivou rekreaci. Projekt městského parku je nesen ideou „nové tváře Dubaje", která usiluje o rozvoj města do podoby mezinárodního kulturního a vědeckého centra.

Architektonické studio Zerafa zpracovávající finální návrh dominanty se muselo v projektu vypořádat s náročnými přírodními podmínkami, které ovlivňují život v dubajské metropoli. Bylo nutné věž ochránit před silným větrem a nánosy písku, kterými se dubajské ulice neustále zaplňují. Věž proto dostala speciální plášť vytvářející netradiční větrem zvlněnou fasádu stavby. Fasáda zároveň reaguje na proměnlivou intenzitu slunečního světla v průběhu dne, během kterého se na povrchu stavby vytvářejí přirozené stínové hry. Věž tak svou citlivou reakcí na okolní prostředí zůstává stále v dynamickém pohybu. Ten neustává ani v noci, kdy dochází k rozsvícení pod pláštěm implementovaných LED světel, které tak určují tón nočního života pod dubajským nebem.

Věž tyčící se nad městským centrem i přilehlou pouští zatím dominuje dubajskému životu pouze na architektonických návrzích. Ambiciózní město však na svůj nový symbol nehodlá čekat dlouho.

Zdroj a foto: arthitectural.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30