Architekti E + K navrhli obchodní čtvrt pro historické egyptské centrum

Mgr. Sandra Vasková
13.12.2010
  • Architektura

Velká městská promenáda, která zatím není postavena a bude představovat výše zmíněnou obchodní čtvrť, bude umístěna na Giza Plateau v blízkosti pyramid v Gíze. Velmi neobvyklé místo a navíc vzácný pozemek, proto i náklady na celý komplex o velikosti 189.000 m? se předběžně odhadují na 230 milionů dolarů. Stane se tak jedním z rozsáhlých komerčních projektů, který se bude nacházet v blízkosti Káhiry.

Obchodní čtvrť spolu s maloobchodními centry přinese nový úhel pohledu na obchodní zkušenosti této země. Cílem velké městské promenády je především zvýšení hodnoty tohoto pozemku tak, že se vystaví prostorná ulice plná obchodů, jež nabídne překrásný výhled na pyramidy. Velmi příjemná představa spojená s nakupováním, nemyslíte?


Charakteristiky i topografie místa spolu s jeho přilehlými a přirozenými skalními útvary inspirovali architekti při vizuální představě tohoto projektu. Jako vítr vytváří pomocí eroze různé formy a neobyčejné zajímavé tvary na skalách, podobně se k tomu postavil také návrhářský tým. Má za cíl vypracovat řadu kopulí, které budou pokrývat prostory atria promenády. Kopule tak budou zajišťovat plnou klimatizaci těchto prostor.


Její centrální veřejné prostranství by mělo působit jako přírodní oáza v poušti, která se pyšní svou bohatostí na zeleň i vodní plochy, jenž vytváří plynulý soulad a vynikající harmonii se svým okolím a přírodou, ve kterém je tento projekt zasazen.

Foto a zdroj : www.worldarchitecturenews.com, www.skyscrapercity.com

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30