Armani hotel Dubai hýří luxusem a požitek z jeho návštěvy

Mgr. Sandra Vasková
1.12.2010
  • Design

Armani hotel Dubai - jeden z nejluxusnějších hotelů na celém světě vůbec - se nachází v nejvyšší věži světa Burj Khalifa. Zabírá celkem jedenáct podlaží prvotřídní budovy a jeho hosté se mohou těšit na přístup např. do gurmánsky vytříbených restaurací, lázní, salonků nebo dokonce i nočních klubů. Navrhovatelem budovy není nikdo jiný než proslulý a uznávaný italský módní návrhář Giorgio Armani. A skutečně si nechal záležet na detailech, které tolik odrážejí jeho vášeň pro stylové pohodlí a funkčnost.

Na pomoc při realizaci této bohaté architektury si přizval skupinu zkušených designérů Wilson Associates, kteří volili pouze luxusní materiály ze dřeva, tkaniny i kamene, aby tak vyjádřili hodnotu i atmosféru celého zařízení. Zlatá barva, jako symbol přepychu a blahobytu, samozřejmě dominuje celému interiéru. Také proto, že zlato je po staletí vyhlášeno jako komodita, která neztrácí na hodnotě. A to je také stěžejní myšlenkou celého konceptu hotelu.

Všech 160 pokojů je zařízeno velmi vkusně a elegantně. Vyplňuje je především hnědá barva doplněná červenou. Pohledu neunikne ani designové „klamavé" řešení koupelen. Vypadají, jako by byly vyrobeny ze dřeva. Ale když přistoupíte o krok blíže, zjistíte, že je to ve skutečnosti bambusově zelený mramor z Brazílie.  Zakřivené stěny jsou obloženy luxusní tkaninou a ručně vyráběnou kůží z Florencie. Podlahy jsou pokryté japonskými Tatami. Každý obytný prostor v zařízení je vybaven kusy nábytku na zakázku Armani Casa, včetně dubových stolů s kapalným kovovým povrchem, které byly vytvořeny výhradně pro hotel.

Zdejší pobyt Vás sice nepřijde zrovna lacino, ale výhled na celý Dubaj a ohromující dubajskou fontánu za to rozhodně stojí. Cena za jednu noc strávenou v hotelu se pohybuje přibližně okolo 2400 dolarů.

Zdroj a foto : news.architecture.sk, dubai.armanihotels.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30