Artbanka chce Prahu dostat na kulturní mapu Evropy

admin
19.3.2012
  • Umění

Expozice současného umění je již nějakou dobu k vidění v barokním paláci Colloredo-Mansfeld, jehož prostory nabízí svědectví o stavebních úpravách provedených za komunistického režimu na historických památkách. Muzeum nese název Artbanka Museum of Young Art.

Artbanka je projekt, který pomáhá mladým umělcům na počátku jejich kariéry. Sbírku toho nejzajímavějšího z mladého současného umění vystavuje Artbanka v muzeu AMoYA, kde v současné době probíhá několik expozic s názvem Hybrid Reality, City Code, Božské pokleslosti a další. Výstavy v muzeu představují jak nejvýraznější osobnosti české umělecké tvorby, tak i přední zástupce nejmladší generace umělců z Česka i Slovenska. „Česká tradice je především dramatická, my se ale snažíme ukázat široké veřejnosti, že i české vizuální umění je mimořádně kvalitní a zaslouží si naši pozornost," říká manažerka projektu Irena Satkeová.

Projekt AMoYA představuje na této cestě budoucnost a potvrzuje, že muzeum nemusí být nutně konzervativní. To dokládá lehce „punkovým" nádechem kombinace nejsoučasnějšího umění a barokních prostor před rekontrukcí.

Momentálně v muzeu probíhá výstava na podporu Romana Týce, která byla zahájena

29. února a potrvá až do 25. března. Představuje Týcovy Semafory i další práce, které byly v minulosti umístěny jako instalace ve veřejném prostoru.

Muzeum AMoYA vzniklo ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy.

Zdroj a foto: www.artbanka.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30