Asymptome Architecture a Artech Architects představily přístavní terminál Kaohsiung

Mgr. Sandra Vasková
26.12.2010
  • Architektura

Navržená dlouhá dvousetmetrová stavba, která by se měla nacházet ve zcela nově vyvinutém přístavní části, bude stát mezi dvěma čtrnáctipatrovými věžemi. Návrh však vyžaduje nový zásah do města i jeho nábřeží.  Technologický rámec i architektura budovy je navržena tak, aby se terminál stal úderným i elegantním doplňkem města Kaohsiung a působil jako katalyzátor pro unikátní a trvalý rozvoj města, zejména pak pro jeho oživení a aktivaci. Řekněme tak pro příštích pár let či desetiletí.


Design nové „mořské brány" Kaohsiung představuje vizuálně silnou a vysoce efektivní dopravní infrastrukturu, jež spojuje srdce Kaohsiung s impozantním nábřežím. Nový Kaohsiung Marine Gateway, jak zní originální název, se stane hlavní námořní bránou k městům Kaohsiung i Tchaj-wan. Představuje změnu stávajícího způsobu a stavu dopravy za zcela nový, navíc obohacený o umělecké architektonické prvky.  Měl by se stát také domovem pro prostory komerční i soukromé sféry a nebudou chybět ani prostory výstavní, jenž poslouží  kaohsiungské veřejnost i ostatním národním i mezinárodním návštěvníkům. Nový plavební terminál je oslavou mezinárodního cestovního ruchu i místní kultury a rekreace.

Návrh je velmi moderním, dynamickým a vizuálně nápaditým obrazem městského života a vitality. Klíčovou součástí tohoto přístavního zařízení je zvýšená odbavovací hala, která uspokojí všechny hlavní programové prvky spojené s osobní dopravou. Tato výkonná a přitom elegantní konstrukce je orámována dvěma doprovodnými věžemi, které společně vytvářejí novou bránu pro město. Zvýšený terminál, spolu s doprovodnými kancelářskými věžemi, se majestátně rozprostírá nad otevřeným náměstím, kde by se v budoucnu mohly pohybovat tisíce lidí. Veřejné prostory této haly se budou nacházet pod osvětlenou spodní odbavovací halou. Budou zároveň chráněny před silným slunečním zářením i deštěm. Svým hostům nabídnou také velkolepý výhled na různorodé okolí přístavu Kaohsiung. Rafinovaně utvořené náměstí z jedné strany taktéž poskytne výhled na město i jeho panorama, z té druhé pak působivý výhled na přístav a moře.

Návrháři se nechali při tvorbě návrh i jeho luxusního vybavení inspirovat majestátními markýzami i tradičními tchajwanskými převisy. Uvnitř budovy budou umístěny četné výstavní prostory, noční trhy, kavárny i restaurace.

Zdroj a foto: www.archdaily.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30