Auto budoucnosti jezdí na třech kolech!

Mgr. Sandra Vasková
8.5.2011
  • Technika

Bělehrad je jedním z nejstarších měst v Evropě a vždy byl velmi důležitou křižovatkou mezi Východní a Západní Evropou. Byl dokonce jmenován jako "Město budoucnosti v Jižní Evropě" a to novinami Financial Times díky tomu, že se jeho myšlenky a nápady byly a jsou inovativní a jdou neustále dopředu. Návrh tohoto auta, který zde byl nedávno představen, však není úplnou žhavou novinkou, jeho koncept byl již párkrát k vidění. Ale nyní se o něm stále více diskutuje. Je jím futuristický vůz Supersonic.


Rozhodně jej nelze přehlédnout, výrazně se liší od jiných forem ztvárnění těchto dopravních prostředků. Ve skutečnosti se podobným designem zabývali umělci již ve 20. až 30. letech, kdy podobné tváře zařízení propůjčovali především železničnímu a leteckému průmyslu. Zanedlouho si i milovníci automobilů budou moci zařídit podobný unikátní kousek, který byl doteď jen na papíře.

Kabina vozu je navržena tak, aby byla co nejvíce pohodlná pro řidiče. Svou sílu získává automobil ze dvou elektromotorů, umístěných v zadní části. Na čelní straně je jediné kolo. Kromě obvyklých nezbytných doplňků, jako jsou LED diody a xenonové světlomety, má Supersonic vyměnitelné baterie. Nenutí však své uživatele, aby si domů pořizovali drahé nabíjecí stanice. Jeho baterie a zařízení na nabíjení jsou natolik kompaktní, že je můžete nabíjet kdekoliv, kde se Vám zlíbí.

Zdroj a foto: yankodesign.com, marko-design.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30