Auto z budoucnosti vyjede z garáží DeLoreanu

Mgr. Sandra Vasková
23.11.2011
  • Technika

Doletěla k nám oficiální zpráva, že společnost DeLorean Motor Company spolu s firmou Epic Electric Vehicles pouští do světa nový koncept elektronického vozidla - přepracovaný a vyšperkovaný kultovní vůz, který jste mohli vidět ve slavné komediální trilogii Návrat do budoucnosti.

DMC-12, jak zní pracovní název tohoto vozidla, je stále ještě ve vývoji a do vínku obdrží elektrický pohon vyrobený automobilku DeLorean, která jej plánuje uvést na trh ve Spojených státech v roce 2013. A hodlá také rozvíjet další prototypy kombinující existující typy vozidel značky DeLorean a Epic EV. Pod kapotou skrývá DMC-12 260 koní s maximální rychlostí 125 mil za hodinu. Je také vybaven špičkovými technologiemi GPS i napojením na iPhony. Cena se odhaduje již nyní na 90 000 dolarů.

Od svého debutu v roce 1981 získává DeLorean získal své místo v pop-kultuře a ikonografii. Jejich automobily jsou velmi snadno rozeznatelné. Zejména ty sportovní se vyznačují křídlovými dveřmi, nerezovým dynamickým tělem a motorem umístěným v zadní části. Firma Epic EV pro změnu navrhuje a vyrábí elektrická vozidla, která dokážou na zemi i na vodě poskytovat spolehlivý a vysoký výkon.

Zdroj a foto: www.delorean.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30