Autstrálii zdobí dům v podobě odpadnuté turbíny

Mgr. Sandra Vasková
3.2.2012
  • Architektura

Dům, jehož jedno křídlo vypadá jako odpadnutá turbína letadla. Dům, který svým ztvárněním nepřipomíná žádný jiný. Takový navrhl australský designér Simon Laws, který se může pochlubit nejednou architektonickou lahůdkou. Tato se nachází na pobřeží Queensland v Austrálii.

Prázdninový dům má za cíl vytvořit jakýsi luxusní kemp, jenž je umístěn mezi překrásně točenými palmami. Městečko, poblíž kterého sídlí, se jmenuje Seventeen Seventy, a to je zase nedaleko jižně položeného města Gladstone, které je známé pro své surfařské pláže na východu australského pobřeží.  Dům byl na místo dopraven po částech. Tzv. obývací a spací „lusky" spolu s koupelnovými a lázeňskými prostory byl vyrobeny předně ve městě Brisbane a sem přepraveny na vzdálenost cca 500 km, kde byla jejich stavba, ale také vzájemné spojení dokončeno.

Prefabrikované konstrukce s částečně parabolickou střechou byly postaveny až na místě a na ně byly také připojeny již zmíněné lusky přes centrální venkovní prostory zahrnující obývací a jídelní koutek. Materiály na výrobu tohoto netradičně vypadajícího stavení se staly například přírodní naolejovaná dřeva i další, které pomohly vzniknout útulnému prostředí, zahrnující vnitřní i vnější prostory s plynulou návazností a vzájemným doplněním. Návštěvníky zde kromě pěkného přírodního okolí uvítá také subtropické podnebí. Dešťová voda tu odtéká do izolované nádrže, kde je pomocí solárních panelů poté ohřívána a připravena k použití. I zateplení domu funguje na sluneční energii, stavení je tak o to více šetrné a úsporné.

Zdroj a  foto: contemporist.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30