Bangkok University prokoukla pestrými tóny

Bc. Lucie Drahošová
31.8.2012
  • Architektura

Když se řekne škola, představíte si obvykle sice majestátnou, ale spíše fádní a starou budovu s interiéry bez fantazie. V Thajsku teď šli ale suverénně proti proudu, a prostory Bangkok University vybarvili pestrou růžovou, oranžovou či tyrkysovou, s nápaditými vzory.

Když se thajská Bangkok University, vzdělávací instituce s šedesátiletou tradicí, rozhodovala pro modernizaci a renovaci svých interiérů, klíčovým parametrem se staly finance. Přesto se vedení instituce nespokojilo s obyčejnou jednoduchou klasikou, ale naopak oslovilo tvůrčí a kreativní designéry. Budova kousek od centra thajské metropole tak díky moderně smýšlejícímu vedení v interiéru neskutečně prokoukla, a dokonce k tomu stačil i omezený rozpočet. S ohledem na nutnost snížení nákladů pětice designérů ze studia ST Classic, kteří projekt realizovali, volila levný nábytek z řetězce IKEA, čímž tým výrazně ušetřil.

Designérskou tvůrčí rukou prošly veškeré prostory školy, od kanceláří, přes chodby a schodiště, po zasedací místnost. Dominantní přitom byly jednoznačně rozsáhlé barevné plochy, potažmo kontrasty odstínů. Malá útulná kuchyňka se ponořila do tónu tyrkysově modré, a to včetně kompletní kuchyňské linky, podlah i stěn. Při otevření dveří vstoupíte do chodby v pronikavě růžové, ve které jsou opět stěny, podlahy, a dokonce i schodiště. Chodby v prvním patře budovy zase ovládly puntíky velkých rozměrů v oranžové barvě, které skvěle kontrastují s bílými stěnami.

Jedinou decentnější místností se tak nakonec stala zasedačka, která i s ohledem na svůj účel usiluje o vyznění seriózní, formálnější, komfortní i elegantní. Ostatní prostory ale zcela pohltila hravost a modernita, kterou univerzita prezentuje mimo jiné také prostřednictvím netradičních studijních oborů. Od moderního přístupu si vedení školy slibuje zvýšený zájem studentů nejen se do školy hlásit, ale také v ní trávit díky příjemnému prostředí dobrovolně více času, a to i mimo výuku.

Zdroj a foto: http://supermachine.wordpress.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30