Barvou příštího roku je citrusově žlutá

admin
25.11.2010
  • Móda

Barevné trendy pro nadcházející rok se budou navracet k přírodě a řemeslným hodnotám. Inspirací budou obyčejné předměty, kulturní kořeny a harmonické soužití.

Nový design se odkloní od nepřirozených plastových motivů a měl by navodit příjemný pocit. Paleta barev připomíná jednoduché všední věci, které jsou nedílnou součástí našeho života a jsou nám milé - slunce, modré nebe, kvetoucí louky, šťavnaté ovoce či voňavé květy. Čisté studené a teplé neutrální tóny jsou zvýrazněny pastelovými odstíny, které lze najít na starých mapách, různých cedulích a znacích, ale i fasádách domů.

Základní trendy

Designéři vybrali trendy, které ovlivní také barvy. Pro tvorbu předmětů se stane základním materiálem hlína a dřevo, barevná paleta proto zahrnuje dřevěné, jílovité a zemité odstíny oživené příměsí optimistické žluti. Jednotlivé dekorativní předměty se budou vyrábět z masivního surového dřeva, keramiky a dalších přírodních materiálů.  Pro některé vzory našli designéři inspiraci v molekulách - zelené, tyrkysové a purpurové tóny stojí proti jemným  barvám. Do interiéru se budou používat barvy, které lahodí oku a pohladí naši duši.

Barevné kombinace

Barvou roku 2011 je citrusově žlutá. Symbolizuje čistotu, volnost a pozitivní energii. Světlé odstíny jsou designéry vnímány jako osvěžující a povznášející, pomáhají překonat únavu a navozují pocit duševní pohody. Zásadním trendem je to, aby barvy vnesly do života lidí opět radost a pohodu a pohladili je na duši. Dalšími top barvami budou modrá, kovově šedá, kterou lze doplnit i černou. Přesto převažují světlejší a střední tóny barev, které působí vždy optimističtěji. Co se barevnosti zdí týká, potom lze doplnit jednu barvu na pozadí několika pastelovými odstíny.

Stará, dobrá bílá

I nadále bude v kurzu bílá barva - ať už na nábytku, stěnách, či doplňcích. V oblibě je od pradávna. Díky tomu, že působí čistě a zvětšuje prostor, hodí se ke všemu. Kombinace bílé stěny a bílého nábytku se bude uplatňovat především v kuchyni a v koupelně - tedy na místech, kde vládne čistota.

Ke kořenům se vrací také textilní doplňky

Také v textiliích se v následujícím roce projeví „že méně je více". Budou se vyznačovat kombinací surových a jemných materiálů, použitím přírodních tkanin - například ze sóji a bambusu. Jako zdobné prvky se uplatní  klasické bordury,  tkalouny a výšivky. Pestré barvy vnesou optimismus do interiérů.

Buďte sví

Žádný trend by se ovšem neměl stát dogmatem. Měl by především nadchnout a inspirovat. Mnohem důležitější je, utvořit si svůj domov tak, abyste se v něm cítili co nejlépe, než kopírovat poslední výstřelky designérů.

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30