Bellila - nábytek se zapuštěnými květinami

Bc. Lucie Drahošová
5.3.2013
  • Interiér

Rostliny nám přináší pocit klidu, mají své estetické přednosti, a také se pozitivně odrážejí na kvalitě mikroklimatu v našich kancelářích, ložnicích i všech ostatních místnostech. Zeleň by proto měla být jistě nedílnou součástí každého interiéru. A když nedílnou, tak doslova! Alespoň podle značky Bellila.

Francouzská nábytkářská značka Bellila pod vedením dvojice Paul Bellila a Julien Bitan má v otázkách zeleně v interiéru jasno. Jednoznačně v něm nesmí chybět, a naopak musí mít dokonce své neochvějné místo. Na nějaké květináče tedy rovnou zapomeňte. Bellila má jinou vizi - rostliny přímo zasazené do nábytku!

Značka Bellila na trh nově přináší kolekci nábytku se „zabudovanými" květináči, tedy konferenční stolky, botníky a odkládací stolky, do kterých jsou rostliny doslova zasazeny, a stávají se jejich nedílnou součástí - vizuálně i prakticky. Smyslem kolekce je dostat do současné uspěchané společnosti prvek přírody, a to ideálně přímo do jejího centra.

Kolekce nabízí asymetricky tvarované konferenční stolky s plnými stěnami, které jsou k dispozici v bílém provedení s horní deskou alternativně v bílé barvě či v dekoru dřeva, dále botník s konstrukcí v barvě dřeva a odkládacími plochami v bílém provedení, odkládací stolek s konstrukcí v barvě dřeva a odkládacími plochami v černé barvě, a v neposlední řadě jednoduché konferenční stolky obdélníkového tvaru s dřevěnými nohami a bílou horní deskou.

Všem těmto kouskům nábytku je přitom společné umístění zasazeného asymetrického květináče do horní desky nábytku tak, že celý kus vypadá, jako by z něj rostlina přímo vyrůstala, přirozeně, jako by nic. Přirozený dojem je navíc ještě podpořen nepravidelným tvarem „misky" tvořící květináč. Ze stolu či botníku se tak skutečně stává nefalšovaná oáza plná přírody. Praktičnosti se přitom ale bát nemusíte, keramický květináč lze z desky pohodlně vyjmout, ať už třeba kvůli nové výsadbě, nebo úklidu.

Pokud si nějaký z kousků značky Bellila pořídíte, zočátku si sice nejspíše budete muset zvykat, že je malá bonsaj, keřík bazalky, nebo třeba fialka zkrátka nedílně spjata s prostorem na stole. Na druhou stranu ale takovýmto kouskem nábytku jednoznačně zaujmete každou návštěvu, a budete rozhodně originální. Šikovný kutil navíc může podobný kousek vytvořit i sám doma, třeba ze starého stolku....

Zdroj a foto: http://design-milk.com/tables-with-planters-by-bellila/

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30