Bílá v interiéru vypadá úžasně

Bc. Lucie Drahošová
4.6.2012
  • Interiér

Bílá barva a interiér v mysli mnohých nejdou příliš dohromady. Často máme pocit, že čím více barev, tím lépe. Designéři však dokazují, že opak je pravdou, a i bílé zdi mohou být in - zejména pokud váš byt není zrovna největší.

Bílá je symbolem čistoty, ale také dokonalosti, ke které může dopomoci i vašemu interiéru. Na první dojem se vám sice možná bude zdát, že bílé zdi „frčely" v době vašich rodičů nebo dokonce prarodičů, ve skutečnosti si ale aktuálně vydobývá své výsostné postavení zpět. Jako jediná totiž dokáže prostory opticky zvětšovat, prosvětlovat, a skvěle sedí k jakékoliv další barvě, takže můžete kombinovat dle libosti.

Důkazem toho, že bílá je zkrátka neodolatelná, je i interiér ve stylu dvacátého století, realizovaný v jednom z bytů v jižním Švédsku. Skandinávské země obecně holdují barevnému minimalismu, pokud jde o interiér. Toto provedení si však zamilujete i vy.

Bílá barva opticky rozšiřuje a prosvětluje prostor, proto veškeré stěny v bytě jsou bílé - v kuchyni, ložnici, obýváku i koupelně. Stejně tak jsou v bílé i dominantní nábytkové kusy, jako je manželská postel (s bílým přehozem), pohovka, jídelní stůl a židle, celá kuchyňská linka , dveře, vestavěné skříně i veškeré vybavení koupelny. Naopak výrazné tóny pak designéři volili u doplňků, které vytvářejí poutavý kontrast a oživení k jemné bílé.

Obývací pokoj kombinuje dominantní bílou s černým křeslem, černo-bílým kobercem s vysokým chlupem a také stříbrnou, nebo přesněji kovovou šedou, která je použita u konferenčního a televizního stolku, které jsou tvořeny kovovou konstrukcí a skleněnými plochami. Tuto nepestrou kombinaci tónů bílé, šedé a černé oživují výrazné fialové závěsy za sedačkou.

V kuchyni výraznější barva chybí, interiér je postaven pouze na protikladu dominantně bílé barvy s černými židlemi a tmavým koberečkem.

Bílá ložnice je pak doplněna decentními prvky v červené barvě, zejména pokud jde o obraz nad manželskou postelí a také polštáře.

Celkový dojem z interiéru je velmi harmonický, klidný, čistý. Byt je bílou barvou nejen rozjasněný a rozšířený, ale také skvěle propojený. Výhodou také je, že bílo-černá klasika nevychází z módy, a můžete ji kombinovat s jakoukoliv další barvou. Proto pokud vás omrzí fialová v obýváku, stačí vyměnit závěsy a přihodit na pohovku pár barevných polštářků, a máte rázem interiér v nové barvě - aniž byste museli výrazněji investovat. Jediné, co vás možná potrápí, bude čištění, mytí a praní. Na bílém povrchu totiž nezamaskujete jediný drobeček či nečistotu.

Zdroj a foto: freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30