Blair Residence - strohý minimalismus

Dagmar
5.8.2011
  • Architektura

Blair Residence je rodinný dům v horách Santa Monica, jehož autorem je architekt Bruce Bolander. Na příkrý, skalnatý pozemek se přestěhovala dvojice, která až do té doby bydlela v SoHo a zatoužila po vzdušném a prostorném bydlení. Při návrhu byl tak kladen největší důraz na funkčnost a čistotu, která zde kráčí ruku v ruce. V domě tak nenajdeme žádný zbytečný nábytek, většina úložných prostorů je vtipně skryta. Dům je kvůli překrásným výhledům na Tichý oceán a Catalina Island maximálně prosklen, vystrčen na ocelových sloupech do volného prostoru.

Důraz byl kladen i na vhodné použití materiálů. Krom těch recyklovatelných - ocele, dřeva a kamene, byl použit beton, který je v interiéru ponechán v surovém stavu.  Druhé podlaží disponuje prostornou terasou se spoustou místa pro venkovní relaxaci. Dům je přístupný po příjezdové cestě z úrovně prvního podlaží, ze kterého vede přímé venkovní schodiště do patra. První podlaží není obytné, jedná se pouze o podnož objektu a prostory garáže. Uprostřed dispozice druhého podlaží je umístěná koupelna a komora, která rozděluje dispozici na dvě části - soukromou a společenskou.

Dům je díky svému umístění dokonale soukromý, v jeho blízkosti se nenacházejí žádní sousedé. Obyvatelé si tak mohou nerušeně užívat prostorný a vzdušný interiér, který je co možná nejvíce provázaný s exteriérem - zelenými vrcholky okolního pohoří.

Zdroj: brucebolander.com, ardaily.com

Foto: Jeremy Morgan

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30