Bloom lamp - lampička, která vám rozkvete

Bc. Lucie Drahošová
31.3.2012
  • Design

V dnešní době plné sofistikované techniky, výdobytků moderní doby, stresu a spěchu stále častěji vyhledáváme kontakt s přírodou, které jako bychom měli nedostatek. Inspirujeme se jí pokud jde o barvy, tvary, a někdy i v chování - výjimkou přitom nemusí být ani bytové doplňky. Třeba zrovna stolní lampička, která kvete na jaře i v zimě.

Příroda je geniálním inspiračním zdrojem, ať už jde o některé principy jejího fungování, nebo o estetickou stránku. Hned oběma stránkami najednou se nechal inspirovat Patrick Jouin, a vytvořil stolní lampu, která nejen že vypadá jako vzácná exotická rostlina, ale stejně jako ona umí rozevírat a znovu zavírat svůj „květ". Je jí přitom jedno, zda je zrovna ráno nebo večer, duben nebo listopad. Stačí jediný pohyb, a lampička se promění v nový, odlišný doplněk.

Bloom lamp balancuje na pomezí mezi uměním a funkčním bytovým doplňkem. Unikátně tvarovaná stolní lampa Bloom lamp se skládá s černého úzkého podstavce a členitého stínítka, kopírujícího tvarem jednotlivé okvětní lístky pomyslné květiny. Když je květ zavřený jakoby do poupěte, světlo prostupuje prostory mezi jednotlivými lístky, a když se rozevře, světlo jakoby vyzařuje ze středu květu všude kolem.

Lampa Bloom lamp, kterou pětačtyřicetiletý francouzský designér Patrick Jouin vytvořil pro MGX, je ukázkou moderního futuristického komplexního přístupu, a schopnosti využít všechny přednosti 3D objektů. Právě MGX se totiž na využití 3D v designovém nábytku či doplňcích specializuje, a jde jim to velmi dobře. Například Bloom lamp si vysloužila čestné místo v Muzeu umění a designu v New Yorku (Museum of Arts and Design in New York), a ocenění Good Design Award 2010 či Red Dot Design Award 2011.

foto a zdroj: www.patrickjouin.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30